newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:30
Нічний ефір

«На папері одне, а насправді інше»: до суду викликаний сусід по камері — адвокат про позов Аметова до РФ

18 января 2021, 14:15
322

«Суд» окупантів розглянув докази сторони захисту за позовом політв'язня Казима Аметова до РФ про стягнення грошових коштів за нелюдяні умови утримання в Сімферопольському СІЗО.

Про це у коментарі для сайту телеканалу ATR повідомив адвокат Аметова Рустем Кямілєв.

«Наразі проходить стадія подання доказів, ми зафіксували представлену відповідачами документацію, зокрема договір на санобробку й інформацію про розмір приміщення (у СІЗО м. Сімферополя, де Аметов незаконно утримувався — ред.), — сказав Кямілєв.

Окрім того, за словами адвоката, «суд» задовольнив клопотання захисту про виклик за свідка сусіда Аметова по камері у СІЗО Сімферополя. Кямілєв упевнений, що він підтвердить позицію сторони захисту.

«На наступному засіданні, 22 січня, відповідач, представники СІЗО, будуть показувати копії журналів про вихід мого підзахисного на прогулянку, до банно-прального комплексу та іншу інформацію, що стосується норм умов утримання. Але ми всі розуміємо, що на папері одне, а за фактом інше», — уточнив адвокат.

Нагадаємо, «Залізничний районний суд» Сімферополя розпочав розгляд позову Казима Аметова у зв'язку з нелюдськими умовами утримання під вартою в ІТТ Бахчисарая та в СІЗО №1 Сімферополя. Кримський татарин перебував під вартою з 23 листопада 2017 року по 24 січня 2019 року, а у липні цього року звернувся до суду з позовною заявою. У позові повідомляється, що в ІТТ Бахчисарая Казима Аметова тримали в камері площею 8 квадратних метрів, без унітаза, без вентиляції. Замість санвузла — дірка в підлозі, нічим не відгороджена від житлового простору камери. Питної води в камері не було, а гаряча вода в крані зовсім була відсутня. Замість призначених 48 годин утримання позивач знаходився там протягом 7 днів за відсутності прогулянок, доступу до свіжого повітря, гарячого харчування та душу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
15:32
video Генпрокурор підписала інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо фактів переслідування РФ журналістів в окупованому Криму: телемарафон #SaveATR
У тексті документа йдеться про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим посадовцями РФ, зокрема щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.
#переслідування_журналістів_у_Криму#Міжнародний_кримінальний_суд#повідомлення
15:08
video Необхідні кроки до деокупації Криму від Різи Шевкієва у телемарафоні #SaveATR
Зібрати світову спільноту та обговорити виконання Будапештського меморандуму, розпочати політику мілітаризації, надати національно-територіальну автономію кримськотатарському народу, поряд із прийняттям головних законів про корінні народи, про статус кримськотатарського народу та поправки до Конституції щодо статусу Криму.
#Різа_Шевкієв#кроки_до_деокупації#телемарафон_Save_ATR
14:20
video Оновлено звіт щодо порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема про переслідування журналістів на півострові: ZAMAN
Це вже десяте повідомлення до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Голова відомства Ігор Поночовний зауважив, що зараз розслідується 21-е кримінальне провадження щодо переслідувань журналістів на півострові.
#Крим#порушення_прав_людини#переслідування_журналістів