newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Політв'язень перебуває у ШІЗО понад півроку: омбудсмен отримала довгоочікувану відповідь на запит про стан Абдуллаєва

22 января 2021, 09:01
659

Уповноважений з прав людини у Республіці Башкортостан Рим Каюмов у відповіді українському омбудсмену Людмилі Денісовій повідомив, що відвідав Теймура Абдуллаєва у колонії.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

У політв'язня немає зв'язку з рідними, 230 днів, з дня прибуття до колонії, він знаходиться у ШІЗО — так силовики чинять на нього тиск за відмову йти на «угоду».

«За словами Каюмова, від Абдуллаєва не було ніяких скарг щодо умов утримання та претензій до матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення. Актів прокурорського реагування щодо неправомірного застосування заходів стягнення і заохочення у російських пенітенціарних установах до нього теж не надходило», — повідомили активісти ГО «Кримська солідарність» із посиланням на Людмилу Денісову.

За словами дружини політв'язня, у неї немає ніякого зв'язку з чоловіком, який вже більше ніж 230 днів міститься у ШІЗО під різними формальними приводами.

«За що на нього чиниться такий тиск, я можу тільки припускати. Він не пішов на співпрацю з ФСБ ні на етапі слідства, ні після оголошення блюзнірського за своїми термінами вироку, коли вони прийшли до нього вже у колонію. Вони хочуть зламати його, але дуже погано оцінили психотип мого чоловіка», — поділилася думкою Аліме Абдуллаєва.

Як відомо, у жовтні 2016 року силовики в окупованому Криму відразу у декількох районах провели обшуки у будинках кримських татар. Тоді ФСБ затримала Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова, Айдера Салєдінова, братів Узеїра і Теймура Абдуллаєвих. Їм закидають «участь в терористичній організації». Кримських татар заарештували та згодом етапували до Росії.

У червні 2019 року суд в РФ виніс вирок фігурантам цієї «справи». А у грудні того ж року Верховний суд у Москві скоротив усім шістьом терміни ув'язнення на пів року. Так, Теймур Абдуллаєв був засуджений до 16 років і 6 місяців, Узеїр Абдуллаєв — 12 років і 6 місяців, Рустем Ісмаїлов — 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов — 11 років і 6 місяців, Айдер Салєдінов — 11 років і 6 місяців ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:38
video Мертвий обсяг питної води для населення в окупованому РФ Криму — доповідь місцевого «ЖКГ»: ZAMAN
На такому рівні тепер запаси води у Сімферопольському та Загорському водосховищах, доповідає окупаційне «міністерство ЖКГ» Криму.
#екологічна_катастрофа#водна_проблема_у_Криму#мертвий_обяг_води
10:28
video Нагадування ворогу та підтримка заручникам окупації — активісти відправили до окупованого РФ Криму 20-тиметровий український прапор з побажаннями: ZAMAN
Поблизу КПВВ Каланчак, українські та кримськотатарські активісти запустили в бік Криму 20-тиметровий український прапор. Величезний стяг шила волонтерка з Краматорська, гроші на проєкт збирали по всій Україні через соціальні мережі.
#окупований_Крим#український_прапор#підтримка_заручникам_окупації
10:05
video Окупаційні підрозділи посилено тренуються із залученням важкої артилерії — ситуація на східному фронті: ZAMAN
Одинадцята бойова втрата у лютому. Внаслідок ворожого обстрілу, поблизу Пищевика на Донеччині загинув морський піхотинець Сергій Моісеєнко. Окупанти прицільно били по позиціях його бригади імені контрадмірала Білинського зі 120-міліметрових мінометів, гранатометів різних систем, кулеметів та снайперської зброї.
#східний_фронт#вогонь_окупантів#українські_воїни