newsshowslive
Вступить в семью ATR

КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині

26 февраля 2021, 18:57
631

У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.

Сім років тому, 26 лютого 2014 року, десятки тисяч кримських татар, українців і жителів Криму інших національностей на заклик Меджлісу кримськотатарського народу прийшли до Верховної Ради АР Крим і не дозволили проросійським депутатам прийняти антиконституційні рішення щодо від'єднання Криму від України.

У той день громадянське суспільство Криму мирним, правовим способом відстояло територіальну цілісність України, не дозволивши Росії та її агентам в Криму провести позачергову сесію, щоб зімітувати начебто «добровільний перехід» Криму до Росії.

Масовий ненасильницький опір жителів півострова, на жаль, не зміг запобігти тимчасовій окупації Криму, яка триває вже сім років. У заручниках російських окупантів залишається кримськотатарський народ — корінний народ Криму, сотні тисяч українців і жителі інших національностей, які зберігають вірність Українській державі.

Фільм Кримськотатарського Ресурсного Центру розповідає про події 2014 року, про незаконну окупацію Криму, про системні репресії проти корінного кримськотатарського народу. Масові обшуки, арешти, незаконні судилища стали використовуватися, як метод залякування нелояльного до Росії населення.

Фільм розкриває наступні проблеми:

— перешкоджання вивченню кримськотатарської та української мов;
— відсутність свободи слова в Криму і закриття етнічних ЗМІ корінних народів;
— перетворення півострова на військовий плацдарм;
— заборона представницького органу корінного народу — Меджлісу;
— ігнорування Росією резолюцій і рішень авторитетних міжнародних організацій.

Цим фільмом активісти хочуть ще раз привернути увагу всього міжнародного співтовариства до проблеми окупації Криму, до проблем людей, які продовжують страждати від рук окупанта за свою позицію. Через сім років, кримські татари продовжують свою ненасильницьку боротьбу за право жити на Батьківщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:50
video Політв’язню Газієву стало зле під час судового засідання: ZAMAN
«Справу» другої сімферопольської групи розглядає Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону. Через погане самопочуття Сервета Газієва, ростовські судді перенесли судилище.
#Сервет_Газієв#друга_сімферопольська_група#погіршення_здоров'я_політв'язнів
11:25
video Брудна і смердюча вода пішла з кранів в окупованій Керчі — місцеві публікують відео з брунатною, маслянистою рідиною: ZAMAN
Дехто з коментаторів намагався виправдати це буцімто ремонтними роботами. У відповідь з’явилися ролики з Сімферополя та Сак, де ллється така ж, непридатна до вживання рідина.
#Керч#смердюча_вода_з_крану#графіки_водопостачання
11:06
video Російським морякам відмовили у пропуску та заборонили в'їзд в Україну на три роки за відвідування окупованого РФ Криму: ZAMAN
Співробітники Державної прикордонної служби під час оформлення судна з Туреччини виявили громадян РФ, які незаконно відвідували окупований Крим восени минулого року.
#ДПСУ#незаконне_відвідування_Криму#судно_з_Туреччини
10:20
video Добовий рекорд захворюваності на COVID-19 в Україні — виявлено 19 419 нових заражень: ZAMAN
Одужали майже удвічі менше — 10 032 людини. До лікарень з важкими симптомами потрапили більше 5-ти тисяч українців. Померли 464 хворих.
#COVID-19#поширення_коронавірусу#черговий_рекорд
09:57
video Якщо ти кримськотатарський активіст, тебе можуть назвати екстремістом та кинути за ґрати — Джеппар на саміті Економічної та Соціальної Ради ООН: ZAMAN
Заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар взяла участь у саміті мусульманок в рамках роботи Економічної та Соціальної Ради ООН.
#Еміне_Джеппар#саміт_мусульманок#Економічна_та_Соціальна_Рада_ООН
09:32
video Шоста бойова втрата українського війська у квітні — ситуація на східному фронті: ZAMAN
8 квітня під Водяним, на Приазов’ї, від кулі російського снайпера загинув морпіх з 36-ї бригади імені контрадмірала Михайла Білинського, Денис Юшко. У травні йому мало виповнитися 23 роки.
#ООС#українські_воїни#втрата_на_фронті