newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
13:35
Документальний фільм

Шаховий турнір пам’яті Ервіна Ібрагімова — силовики окупантів викрали його у травні 2016 року: ZAMAN

13 мая 2021, 10:45
1314

У переддень трагічного викрадення в окупованому Криму члена Всесвітнього конгресу кримських татар політичні бранці Кремля, вимушені переселенці з Криму, народні обранці започаткували шаховий турнір.

Для кожного учасника важливо не показати власні навички, а вкотре привернути увагу до подій та життя кримчан в окупації, до переслідувань та знущань російських окупантів, до трагічної долі усіх, хто не бажає коритися владі загарбників.

У першому колі турніру грали 16 осіб. Далі — ще три кола гри до визначення переможців. Кращим став муфтій духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов.

У недалеких планах — проведення не лише шахових турнірів, а й турнірів з тенісу. Кожну гру присвячуватимуть безвісті зниклим та закатованим в окупації у Криму. З весни 2014 року на Кримському півострові пропало 44 людини. 23-ох знайшли живими, вони опинилися за гратами та зазнали тортур. Шістьох людей знайшли мертвими. А доля 15-ти, серед яких і Ервін Ібрагімов, досі невідома. Нагадувати ім’я кожного з них — одне з завдань таких турнірів.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:16
video 61-річному політв'язню Сервету Газієву знову стало зле під час судового засідання: ZAMAN
У політв’язня Сервета Газієва під час судового засіданні почалися напади кишківника. У Південному окружному військовому суді оголосили перерву і викликали швидку. По приїзді медики вкололи лише знеболювальне.
#політв'язні#«справа_про_тероризм»#стан_здоров'я#Сервет_Газієв
10:21
video Окупаційний «суд» Армянська відмовився примусово приводити на засідання колишнього «голову МВС» Криму у «справі» Джемілєва: ZAMAN
3 травня 2014-го року «екс-голова» окупаційного «МВС» Криму Сергій Абісов знаходився на адмінмежі Криму зі співробітниками колишньої міліції, блокував дорогу і заявив, що Джемілєву в’їзд на півострів заборонено, не показавши жодних документів.
#справа_Мустафи_Джемілєва#судилища_окупантів#екс_голова_окупаційного_МВС
09:12
video Віцемаршалка Сейму Польщі та члени Меджлісу обговорили Кримську платформу, забезпечення прав кримськотатарського народу та покарання агресора за злочини в окупації: ZAMAN
Віцемаршалка Сейму Польщі Малгожата Госєвська цікавилася, наскільки представницький орган залучений до підготовки Кримської платформи та наголосила, що тема окупації Криму має завжди залишатися на світовому порядку денному, як і захист прав кримськотатарського народу.
#підтримка#Кримська_платформа#Меджліс_кримськотатарського_народу#віцемаршалка_сейму_Польщі#Малгожата_Госєвська
08:38
video Втрата у лавах Об’єднаних сил — 128-ма гірсько-штурмова бригада повідомила про трагічну загибель своєї військової: ZAMAN
22-річна жінка-офіцер Карина Олегівна Шемчук була заступницею командира роти з морально-психологічного забезпечення. Подробиці трагічної загибелі поки не повідомляються.
#ООС#втрата_на_фронті#жінка_офіцер#128_гірсько-штурмова_бригада
08:03
video Понад півтора мільйони українців вакциновано від коронавірусу — МОЗ: ZAMAN
До кінця літа в Україні планують прищепити щонайменше 5 мільйонів людей. Водночас, МОЗ пропонуватиме уряду продовжити карантин на все літо. Зазначається, що носіння масок є обов'язковим у приміщенням та громадському транспорті.
#МОЗ#карантин#українці#вакцинація_від_коронавірусу#щеплення_від_COVID-19