newsshowslive
Вступить в семью ATR

COVID-19 у тварин — нідерландські вчені з’ясували, коли варто триматися подалі від улюбленців: ZAMAN

9 июля 2021, 11:17
567

Підозрюєте, що у вас COVID-19? Тоді, можливо, вам варто триматися подалі від своїх хатніх тваринок.

До такого висновку дійшли нідерландські вчені під час нового дослідження. 

Співробітниця Утрехтського університету виявила, що величезна кількість кішок і собак можуть заразитися коронавірусом від своїх господарів.

«Кожна п'ята хатня тваринка заражається від своїх господарів, тому що найбільш імовірна передача саме від людини домашній тварині. Це дуже поширено. Але, з іншого боку, на щастя, хвороба у тварин протікає не дуже важко», — каже дослідниця Елс Броенс.

Під час дослідження було протестовано 156 собак і 154 кішки з 196 сімей, де будь-хто з людей перехворів коронавірусом. Як з'ясувалося, антитіла до COVID-19 були приблизно у 17% тварин, тобто у 31 кішки і 23 собак. Це говорить про те, що вони раніше теж перехворіли коронавірусом. При цьому шість кішок і сім собак все ще були хворі. Це показали ПЛР-тести. 

За словами дослідників, вірус добре адаптувався під людей, проте тварини перед ним більш стійкі.

«Ми побачили, що хатні тварини заразили вірусом інших, і що всі вони досить швидко одужали. Вони навряд чи є розповсюджувачами. Поки не описано жодного випадку передачі вірусу від домашніх тварин людині», — каже Броенс.

Водночас, дослідники все ж радять триматися подалі від своїх пухнастих друзів, якщо маєте погане самопочуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

15:30
video Штрафи від 5 до 20 тисяч рублів — окупанти продовжують виносити вироки кримським татарам, затриманим 4 вересня: ZAMAN
Окупаційний «суд» Сімферополя продовжив призначати штрафи кримським татарам, які 4 вересня вийшли до будівлі ФСБ, щоб дізнатися долю п’яти викрадених співвітчизників.
#кримські_татари#затримання#вироки#штрафи_окупантів#протоколи
12:40
video Залишили за ґратами — окупанти відхилили апеляції на арешт братів Ахтемових: ZAMAN
Окупаційний «Верховний суд» Криму відмовив у задоволенні апеляційних скарг на арешт Асана та Азіза Ахтемових, яких ФСБ звинувачує у «диверсії на газопроводі».
#апеляція#арешт#"справа"#брати_Ахтемови#"диверсія_на_газопроводі"
11:08
video Порушили право на справедливий суд — голова Моніторингової місії ООН про сфабриковану «справу» Рефата Чубарова: ZAMAN
В окупованому Криму порушили право на справедливий суд у сфабрикованій «справі» проти голови Меджліса кримськотатарського народу Рефата Чубарова.
#ООН#Крим#моніторингова_місія#"справа"#Рефат_Чубаров#Матильда_Богнер