newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:10
Нічний ефір

Доступ до архівів окупованого Криму — американська компанія передала копії Україні: ZAMAN

20 июля 2021, 08:06
264

До архівних документів окупованого Криму відкрили онлайн-доступ.

Голова державної архівної служби Анатолій Хоромов презентував вільний доступ до документів з архівних установ окупованого Криму і Севастополя. За його словами, ці цифрові копії передала Україні американська корпорація FamilySearch International, яка до окупації півострова працювала у кримських архівах та робила копії для своїх досліджень. 

На сайті Національного архівного фонду створено окремий розділ, де можна знайти ці документи. Наразі викладено 600 справ, планують викласти ще 1100. Голова служби показав, як знайти цифрові копії.

За словами Анатолія Хоромова, на пострадянському просторі Україна є лідером за відкритістю архівів. Водночас Росія більшість своїх архівів тримає під грифом «секретно». 

Відкриття архівів Російської Федерації раз і назавжди зруйнувало б міф про російський Крим, каже постійний представник Президента України у Криму Антон Кориневич.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, як архівіст, підтверджує, що Російська Імперія та Радянський Союз передусім знищували архіви на захоплених територіях. Тому пропонує почати співпрацю з архівами сусідніх з Україною європейських держав.

Нагадаємо, що внаслідок окупації Криму, Україна втратила контроль над близько двома мільйонами документів, які зберігаються в архівних установах Криму та Севастополя.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

17:50
video Нові карантинні обмеження щодо перевезень набрали чинності — Укрзалізниця розгортає пункти вакцинації: ZAMAN
Нові карантинні правила в Україні вже діють. Усі, хто прямує автобусом, потягом чи літаком до іншої області, повинні надати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест на коронавірус.
#карантин#Україна#правила_перевезень#пункти_вакцинації
16:33
video Розповів про катування та нагадав про бранців Кремля — Єсипенко звернувся до Байдена: ZAMAN
Український політв’язень, фрілансер «Радіо Свобода» Владислав Єсипенко звернувся до президента Сполучених Штатів Джо Байдена, уряду та Конгресу США.
#США#Байден#бранці_Кремля#Єсипенко#лист