newsshowslive
Вступить в семью ATR

Мусульмани усього світу святкують Курбан-байрам — велике свято жертвоприношення

20 июля 2021, 10:24
297

Сьогодні, 20 липня, розпочинається святкування одного з головних свят в ісламі — Курбан-байраму, свята жертвопринесення. Цьоріч свято триватиме до 23 липня.

Курбан-байрам — це свято в пам'ять про чудесне визволення від смерті сина пророка Ібрагіма. Архангел Джабраїл з'явився Ібрагімові уві сні і передав тому веління від Аллаха принести в жертву старшого сина. Правовірний Ібрагім був готовий виконати волю Аллаха і вирушив у долину Міна до того місця, де нині стоїть Мекка, і почав приготування. Його син був слухняний батькові та Аллаху і не пручався, однак продовжував молитися. Зрештою це виявилося випробуванням. Коли Ібрагім вже готовий був принести сина в жертву, Аллах побачив богобоязливість пророка, змилостивився і затупив жертовний ніж. Юнака замінила жертовна тварина, з чого й почалася ключова традиція Курбан-байраму. 

Жертовні барани, верблюди, корови та інша «чиста» з погляду ісламу худоба саме символізує жертовну тварину, якою Аллах замінив сина Ібрагіма.

М'ясо, що використовується для жертвопринесення у цей день, традиційно ділять на кілька частин: частину залишають для своєї сім'ї, частину віддають нужденним серед родичів і сусідів, ще третину роздають як милостиню.

Зазначимо, що Курбан-байрам святкують через 70 днів після іншого важливого свята — Ораза-байрам. Свято також знаменує собою закінчення хаджу — паломництва до Мекки. Цьогоріч свято відзначається з 20 по 23 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:45
важно Нелюдські умови — омбудсмен про незмінну ситуацію щодо утримання кримськотатарських політв’язнів
Ситуація щодо незаконного утримання РФ українських політв’язнів є незмінною: вони перебувають у нелюдських умовах та без необхідної меддопомоги.
#омбудсмен#Денісова#політв'язні#умови_утримання
09:08
video Змінилися правила поїздок між областями — потрібно мати сертифікат вакцинації чи тест: ZAMAN
З 21 жовтня в Україні для проїзду у транспорті міжобласного сполучення потрібно мати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу або свіжий тест на COVID-19.
#коронавірус#Україна#сертифікат#правила_поїздок#ПЛР-тест
07:51
video Крим не є власністю однієї людини — Зеленський закликав світову спільноту відновити безпеку у Чорному морі: ZAMAN
Повернення Чорного та Азовського морів у простір міжнародного морського права має стати пріоритетом світової спільноти.
#Крим#Зеленський#Чорне_море#світова_спільнота#безпека#морське_право