newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:20
Canlı studio / Музичний проект

Знайомство із золотим часом Кримського ханства — у гостьовому дворі «Eski Qırım» відбувся захід: ZAMAN

27 июля 2021, 10:43
307

У традиційній кримськотатарській атмосфері гостьового двору Eski Qırım гості познайомилися з культурним та історичним спадком корінного народу.

Добу Ханів Гераїв називають золотим часом — періодом розквіту культури та державності. 

Через півострів пролягав Шовковий шлях, яким йшли мандрівники та торговці, обмініючись з місцевими багатствами своїх культур. 

Народна майстриня та дизайнер етнічного одягу Ельміра Катакі познайомила присутніх з деякими таємницями кримськотатарського вбрання.

Пишне оздоблення символізувало достаток. Традиційно, його обшивали золотими монетами. Згодом, у часи сталінського геноциду, депортації, це рятувало народ на чужині.

Освіта була фундаментом Кримського ханства, а дістати її мав кожен, розповідає історик Гульнара Абдулаєва. Ба більше, Зинджирли медресе, що біля Бахчисараю, фактично стало першим вищим навчальним закладом Східної Європи, заснованим навіть раніше Острозької академії.

Проєкт присвятили ухваленню Закону про корінні народи України. Організатори заходу планують продовжувати культурний обмін та популяризувати традиції та історію кримських татар.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування