newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:10
Нічний ефір

61 рік колонії суворого режиму на чотирьох — омбудсмен засудила вирок кримським татарам алуштинської «справи про тероризм»

16 августа 2021, 12:48
420

Південний окружний військовий суд у Ростові-на Дону виніс вирок чотирьом кримським татарам так званої алуштинської групи за сфабрикованою кримінальною «справою про тероризм».

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

«Російські прокурори домоглися незаконного ув’язнення кримських татар за злочин, який вони не скоювали. Наші громадяни отримали максимальні терміни відбування покарання у колонії суворого режиму: Ленур Халілов — 18 років, Руслан Месутов — 18 років, Руслан Нагаєв — 13 років, Ельдар Кантеміров — 12 років», — поінформувала омбудсмен.

Людмила Денісова засуджує ухвалене Південним окружним військовим судом незаконне рішення та закликає міжнародну спільноту змусити державу-окупанта припинити безпідставні затримання та судилища над кримськими татарами.

«Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними громадянами України, країна-окупант РФ порушує норми міжнародного права, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Загальну декларацію прав людини. Закликаю представників міжнародних місій, правозахисних організацій та дипломатичного корпусу змусити РФ припинити безпідставні затримання та судилища над незаконно ув’язненими громадянами України та повернути їх на Батьківщину», — наголошує омбудсмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

26 октября
17:39
video Кримськотатарська культура все життя виборює собі право на існування — Ельзара Баталова у випуску «Persona Cult» з Гульнарою Поготовою
У новому випуску «Persona Cult» Ельзара Баталова говорила про Крим, культуру в Україні та як шоу-бізнес псує мистецтво.
17:38
video Ми вже зараз маємо думати про майбутню реінтеграцію Криму та Донбасу — Олександр Бойченко у випуску «Persona Cult» з Гульнарою Поготовою
У новому випуску «Persona Cult» Олександр Бойченко говорив про літературу, генетичну ідентичність Донбасу та радянське мислення українців.
26 октября