newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
20:00
Davetsiz musafir

«Просто неба» — у Києві відкрилася виставка, присвячена поверненню кримських татар додому: ZAMAN

1 сентября 2021, 10:21
606

Світлини українського фотографа литовського походження з Криму Арвідаса Шеметаса з історією кримських татар у перше десятиліття після повернення на Батьківщину презентували у київському Музеї книги та друкарства.

Фото: QHA

Фото: QHA

Фотомайстер став свідком повернення кримських татар на початку 90-х. Спільний литовсько-український проект має назву «Просто неба» та розкриває становище кримських татар після повернення до Криму. Зокрема, як цілі родини були вимушені жити просто неба, доки не звели нові оселі, а також про адміністративний опір та бездіяльність урядовців. 

Окрім того, частина світлин присвячена нинішньому становищу кримських татар в окупації.  

«700 років тому наш великий князь Гедимін запросив татар для боротьби з нашими спільними ворогами. Сьогодні в Литві 2500 татар. Вони наші громадяни і частина нашого суспільства. Сейм оголосив цей рік роком культури та історії литовських татар. Ця виставка — один з прикладів. Ми об’єднуємося з кримськими татарами і Кримською платформою та плануємо інші заходи восени і не лише в Києві», — каже надзвичайний і повноважний посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:17
video Ердоган передав Путіну списки українців та кримських татар для звільнення — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
Володимир Путін отримав від Реджепа Таїпа Ердогана списки українських бранців для звільнення. Президент Туреччини особливо просив про звільнення кримських татар.
10:24
video Життя без світла через бездіяльність окупаційної «влади» — село у Бахчисарайському районі три роки не має електрики: ZAMAN
Жителі частини села Приємне Побачення Бахчисарайського району вже три роки живуть без електрики через бездіяльність «Крименерго».
10:01
video В Україні готують спробу державного перевороту — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
В Україні готують спробу державного перевороту за участю Ріната Ахметова.
09:45
video Ліквідувати «Меморіал» — у РФ відбулося слухання щодо закриття найстарішої правозахисної організації країни: ZAMAN
Сотні людей зібралися біля будівлі Верховного суду Росії, де відбувалося слухання у справі про ліквідацію найстарішої правозахисної організації країни — «Меморіалу».
08:57
video Майже 16 тисяч випадків коронавірусу в Україні за добу — 34% людей пройшли повний курс вакцинації: ZAMAN
Майже 16 тисяч випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу. 608 людей через COVID-19 пішли з життя.