newsshowslive
Вступить в семью ATR

У Криму попрощалися з солов'єм кримськотатарського національного руху — Шефіка Консул пішла з життя на 84 році: ZAMAN

6 сентября 2021, 08:03
301

У Криму попрощалися з солов'єм кримськотатарського національного руху Шефікою Консул.

Шефіка Консул пішла з життя на 84 році. Поховали ветерана національного руху у Сімферополі. 

Вийшовши заміж за активного учасника національного руху Мустафу Консул, Шефіка ханим також приєдналася до національного руху. Вона поширювала інформацію про кримських татар, про збори і майбутні народні демонстрації. Через це співробітники радянського КДБ безліч разів проводили обшуки в будинку Консул. 

Шефіка ханим, незважаючи на переслідування, продовжувала радувати і надихати учасників національного руху своїм чудовим співом. Через це її називали солов'єм національного руху кримських татар. 

Шефіка ханим є автором десятків пісень і музики. Світ побачив і збірку з її авторськими творами. Безліч її пісень присвячені народу і національного руху.

Шефіка Консул завжди підтримувала Телеканал ATR, який після окупації вимушено покинув півострів. Жінка навіть фінансово підтримувала роботу телеканалу, незважаючи на те, що сама була пенсіонером. Долучаючись до прямих ефірів, вона завжди говорила, що мріє побачити вільний від окупантів Крим, і закликала молодь підключатися до національного руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування