newsshowslive
Вступить в семью ATR

Нова сторінка в історії боротьби з коронавірусом — у Бельгії створили ліки на основі антитіл лами: ZAMAN

6 сентября 2021, 09:22
305

Бельгійські науковці Гентського університету створили ліки проти COVID-19 на основі антитіл, отриманих із крові південноамериканської лами. Зараз почали клінічні випробування лік на людях.

Ще 30 років тому дослідники виявили унікальну здатність ссавців родини верблюдових виробляти антитіла нанорозмірів.

«Лами мають особливий другий вид антитіл, яких немає в людей. Це маленькі антитіла з важких ланцюгів. Вони значно простіші за людські. Тому можна взяти невеликий фрагмент цього білка й легко склеїти його з іншими білками. Це схоже на будівництво з конструктора Lego», — каже науковець-біотехнолог Ніно Каллеварт.

Антитіла лами легко потрапляють туди, куди складно дістатися звичайним антитілам. Вони міцно зв’язуються із шипами вірусу й не дають йому проникнути до клітин організму. Нові ліки випробовують на добровольцях. Це і здорові люди, і пацієнти з COVID-19.

«Перша мета — перевірити, чи діють ліки на людей так само, як на мишей і хом’яків. Також ми зможемо зрозуміти, яка доза потрібна, щоб лікувати людей. Ми провели в лабораторії успішний експеримент. Тепер треба довести, що це спрацює на людях», — пояснює науковець-біотехнолог Ксав‘є Сален.

Науковці кажуть, що у разі успіху ліки допоможуть людям з ослабленим імунітетом не заразитися коронавірусом. Також вони зможуть полегшити перебіг хвороби. Водночас препарат ефективно протистоїть відомим нині новим штамам коронавірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:17
video Ердоган передав Путіну списки українців та кримських татар для звільнення — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
Володимир Путін отримав від Реджепа Таїпа Ердогана списки українських бранців для звільнення. Президент Туреччини особливо просив про звільнення кримських татар.
10:24
video Життя без світла через бездіяльність окупаційної «влади» — село у Бахчисарайському районі три роки не має електрики: ZAMAN
Жителі частини села Приємне Побачення Бахчисарайського району вже три роки живуть без електрики через бездіяльність «Крименерго».
10:01
video В Україні готують спробу державного перевороту — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
В Україні готують спробу державного перевороту за участю Ріната Ахметова.
09:45
video Ліквідувати «Меморіал» — у РФ відбулося слухання щодо закриття найстарішої правозахисної організації країни: ZAMAN
Сотні людей зібралися біля будівлі Верховного суду Росії, де відбувалося слухання у справі про ліквідацію найстарішої правозахисної організації країни — «Меморіалу».
08:57
video Майже 16 тисяч випадків коронавірусу в Україні за добу — 34% людей пройшли повний курс вакцинації: ZAMAN
Майже 16 тисяч випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу. 608 людей через COVID-19 пішли з життя.