newsshowslive
Вступить в семью ATR

Вакцина від коронавірусу буде доступною для всіх — G20 затвердили пакт: ZAMAN

10 сентября 2021, 07:05
487

Велика двадцятка обіцяє забезпечити вакцинами усі країни світу, зокрема й бідні.

Така заява пролунала на дводенному саміті у Римі, де зустрілися міністри охорони здоров’я G20. 

Міністри затвердили Римський пакт, який має відкрити рівний доступ до медичної допомоги усім державам.

«Наше послання, послання Римського пакту дуже ясне: нікого не можна залишити позаду у програмі вакцинації. Більш могутні країни, країни Великої двадцятки, мають допомогти в кампанії бідним державам. Це слід зробити негайно», — підкреслює міністр охорони здоров’я Італії Роберто Сперанца.

Учасники саміту пропонують створювати підприємства з виробництва вакцин у країнах, що розвиваються.

«Треба зробити так, щоб інші регіони світу теж могли виготовляти препарати. Тобто потрібно разом використовувати методи та процеси, і тоді інші частини світу зможуть стати автономнішими», — додає міністр.

Раніше експрем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун закликав президента США Байдена та інших лідерів Великої сімки терміново відправити до Африки вакцини зі складів Америки та Європи. З його слів, до Різдва на Заході набереться мільярд зайвих доз. І це, якщо уявити, що щеплено буде всіх європейців та американців, яким більш як 12 років. 

Як відомо, Велика двадцятка або G20 — це міжнародний форум найбільших економік світу. На її членів припадає понад 80 % світового ВВП і 60 % населення планети.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:17
video Ердоган передав Путіну списки українців та кримських татар для звільнення — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
Володимир Путін отримав від Реджепа Таїпа Ердогана списки українських бранців для звільнення. Президент Туреччини особливо просив про звільнення кримських татар.
10:24
video Життя без світла через бездіяльність окупаційної «влади» — село у Бахчисарайському районі три роки не має електрики: ZAMAN
Жителі частини села Приємне Побачення Бахчисарайського району вже три роки живуть без електрики через бездіяльність «Крименерго».
10:01
video В Україні готують спробу державного перевороту — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
В Україні готують спробу державного перевороту за участю Ріната Ахметова.
09:45
video Ліквідувати «Меморіал» — у РФ відбулося слухання щодо закриття найстарішої правозахисної організації країни: ZAMAN
Сотні людей зібралися біля будівлі Верховного суду Росії, де відбувалося слухання у справі про ліквідацію найстарішої правозахисної організації країни — «Меморіалу».
08:57
video Майже 16 тисяч випадків коронавірусу в Україні за добу — 34% людей пройшли повний курс вакцинації: ZAMAN
Майже 16 тисяч випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу. 608 людей через COVID-19 пішли з життя.