newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:50
Ecdatlar sesi / Музичний проект

16 років на чолі Німеччини — Ангела Меркель залишить посаду: ZAMAN

11 сентября 2021, 09:20
352

Незабаром канцлер Ангела Меркель залишить свою посаду лідера Німеччини.

Ангела Меркель 16 років очолювала найбільшу економіку Європи й за цей час скасувала обов’язкову військову службу, прискорила відмову Німеччини від атомної енергетики й вугільного палива, а ще створила умови, аби більше татусів могли піти у декретну відпустку. 

Меркель пройшла своє перше випробування у 2008 році — у розпал світової фінансової кризи. Вона оголосила німцям, що їхні заощадження перебувають у безпеці. У наступні роки вона відігравала провідну роль у порятунку євро від боргової кризи, наполягаючи на значному скороченні витрат. 

У 2015 році Меркель відчинила двері для сотень тисяч мігрантів, які втекли з Сирії та інших країн. Вона стверджувала, що потоком людей можна управляти. Але ці ідеї наразилися на опір як у Німеччині, так і в інших країнах ЄС. 

А наприкінці своєї кар’єри вона очолила боротьбу з пандемією COVID-19. На міжнародній арені Меркель наполягала на пошуку компромісів і застосуванні багатостороннього підходу до світових проблем.

«Як на мене, найважливіший спадок пані Меркель — це те, що вона забезпечила стабільність під час глобальних криз. Попри всі окремі критичні зауваження, вона зберегла Німеччину, Європу і, можливо, навіть деякі частини світу в розумній безпеці. Гадаю, це її досягнення», — зазначає біограф Меркель та журналіст Ральф Боллманн.

Як відомо, 26 вересня відбудуться вибори до бундестагу, після чого буде вже новий канцлер. Однак поки жодна партія не має підтримки потрібної кількості виборців. Зараз країною керує коаліція блоку правоцентристських політичних партій ХДС/ХСС і соціал-демократів. Але є всі передумови того, що коаліція стане тристоронньою — уперше з 50-х років минулого століття. Поки за опитуваннями Християнсько-демократичний союз Меркель стоїть на другому місці. Його випереджають соціал-демократи. Можливо, вони знову сформують коаліцію за допомогою третьої сили. Але можливі й інші варіанти.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування