newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:20
Canlı studio / Музичний проект

Заморожені активи Афганістану — Росія і Китай закликають дати доступ: ZAMAN

11 сентября 2021, 09:43
322

Доступ до фінансів Афганістану став головною темою обговорень на засіданні Ради Безпеки ООН.

Постійний представник країни Дебора Лайонс сказала, що без грошей Афганістану загрожує повний розвал економіки і соціальні заворушення. 

При цьому вона зазначила, що потрібні гарантії, що таліби не зловживатимуть цими грошима. 

Раніше США заморозили активи Кабула, а Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Євросоюз призупинили фінансування проєктів в ісламській республіці. 

Як відомо, рух «Талібан» нещодавно сформував тимчасовий уряд і призначив прем'єра. Представник США у РБ ООН Джеффрі Делорентіс завив, що нова влада Афганістану повинна виконати свої зобов'язання і захистити досягнення двох останніх десятиліть.

«Але ми не будемо з ними співпрацювати тільки на основі довіри чи віри. «Талібан» хоче міжнародної підтримки. А наша ідея проста: будь-яку легітимність і підтримку потрібно заслужити», — підкреслює він. 

При цьому представник Афганістану при ООН Гулам Ісакзай закликав не відкривати «Талібану» доступ до фінансів.

«Цей орган неодноразово брав на себе зобов'язання не визнавати неінклюзивний уряд, не підтримувати відновлення Ісламського Емірату, як це передбачено в Резолюції 2513 Ради Безпеки. Афганський народ очікує, що ви дотримаєтесь обіцянки і натисните на «Талібан», щоб він відкрив двері для інклюзивної уряду, який можуть прийняти всі верстви нашого суспільства», — каже він. 

Водночас Росія і Китай виступили за те, щоб відкрити більшу частину заморожених активів Афганістану.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування