newsshowslive
Вступить в семью ATR

У Китаї мусульман-уйгурів утримують у тюрмах — ООН не може отримати доступ до регіону: ZAMAN

15 сентября 2021, 07:29
234

ООН та західні країни тривалий час не можуть отримати доступ до китайського регіону Синьцзян, щоб перевірити становище мусульман-уйгурів.

Про це повідомила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет. 

Ситуація, у якій опинилася етнічна меншина у віддаленому регіоні на північному заході КНР, давно турбує світ. Надходять повідомлення, що правляча у Китаї компартія помістила понад мільйон уйгурів до так званих «центрів професійної підготовки», які по-факту — звичайні в'язниці.

«На жаль, поки не можу повідомити про прогрес у пошуку реального доступу в Сіньцзян-Уйгурський автономний район. Тим часом мій офіс завершує аналіз інформації про серйозні порушення прав людини в цьому регіоні. Незабаром всі дані оприлюднять», — повідомляє Бачелет.

Водночас, китайська влада стверджує, що всі ув'язнені з професійних центрів Синьцзяна вже вирушили на роботу. Перевірити ці твердження неможливо, знову ж таки, через закритість регіону. 

Правозахисники кажуть, що компартія намагається змусити уйгурів відмовитися від їх віри та культури. Подібним гонінням піддаються не тільки китайські мусульмани. Відомо, що об'єктами переслідувань також стали тибетці, парафіяни домашніх християнських церков і прихильники медитативної практики Фалуньгун.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування