newsshowslive
Вступить в семью ATR

Країни-донори виділять понад мільярд доларів Афганістану — гуманітарна допомога: ZAMAN

15 сентября 2021, 07:53
178

Західні держави обіцяють виділити понад мільярд доларів на гуманітарну допомогу Афганістану.

Відколи владу в Афганістані захопив рух «Талібан», там поглиблюється криза. 

Як показують дослідження ООН, ще до приходу талібів, половина населення країни залежала від гуманітарної допомоги — це близько 18 мільйонів людей. Тепер їх кількість стрімко зростає. І все це на тлі посухи й нестачі основних продуктів.

«Гумдопомога не вирішить проблем, якщо економіка Афганістану обвалиться. І ми знаємо, що цей ризик величезний, і що дуже не вистачає готівки. Якщо банки не запрацюють, ми навіть не зможемо платити нашому персоналові», — каже генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

Як відомо, до повторного приходу «Талібану» країна 20 років отримувала мільярди доларів міжнародної допомоги. Тепер потоки коштів перекрили. Біля банкоматів у Кабулі та інших містах шикуються величезні черги з тих, хто хоче зняти гроші. Також з липня ніхто з працівників державного сектору, зокрема клерки й поліціянти, не отримував платні. Деякі учасники донорської конференції сказали, що світ мусить допомагати простим афганцям, незалежно від того, хто стоїть при владі. Однак поки що фінанси залишаються головним важелем тиску Заходу на талібів. 

Окрім того, одна з головних вимог світової спільноти — не порушувати права жінок. Захопивши владу, таліби пообіцяли, що цього разу жінкам дозволять навчатися й працювати. Однак тепер угруповання починає докладніше описувати нові правила, і вони дуже відрізняються від того, що було останні 20 років. Як каже «Талібан», жінкам, як і раніше, не можна буде працювати або вчитися разом із чоловіками. Для них обіцяють побудувати окремі університети, лікарні та інші установи. А ось в уряді та ЗМІ їх не буде. Жінок вже почали звільняти з банків. Під час попереднього правління талібів в Афганістані жінкам узагалі не можна було працювати, а виходити з дому дозволяли лише в супроводі чоловіків. За 20 років правління нового уряду понад 20% жінок почало працювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування