newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
10:20
Canlı studio / Музичний проект

«Інтелігентні, порядні люди, нездатні на диверсію» — представники кримськотатарської інтелігенції записали відеозвернення на підтримку затриманих кримських татар: ZAMAN

15 сентября 2021, 10:18
274

Представники кримськотатарської інтелігенції записали відеозвернення на підтримку затриманих співробітниками ФСБ першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, та братів — Асана і Азіза Ахтемових.

Психолог Сейдамет Мустафаєв вважає неприпустимим та абсурдним звинувачення проти першого заступника Меджлісу у навіть причетності до диверсії. 

«Это очень глубокий человек, крайне грамотный, очень социальный, меня поразил масштаб его личности. Поверить в то, что Нариман может быть хотя бы причастным к этому, невозможно. Это полный абсурд. Такие люди, как он, созидают, разрушать у них нет в крови», — переконаний психолог. 

Співачка Асіє Саалє знає Нарімана Джеляла, як порядну та чесну людину, і також сподівається на перемогу справедливості. 

«Це чесна, мудра людина, патріот, сім'янин. І події, через які він проходить, не вкладаються у голові. Я думаю, справедливість у цій справі переможе», — сподівається вона. 

Композитор Джеміль Каріков також не вірить у причетність бранців до незаконних справ. 

«Я никогда не поверю, что эти ребята могли совершить акт диверсии. Как говорил классик: «Не верю!». Это какой-то бред», — каже він. 

Акторка Луїза Усеїн порівняла події на окупованому півострові з психлікарнею. 

«Ніби потрапляєш у психлікарню. Кажуть на чорне — біле, на біле — чорне. Нічого не розумієш. Я знаю цих людей. Нарімана Джеляла знаю особисто. Хочу сказати, що це інтелігентна в усіх відношеннях, розумна, розважлива, чесна людина. Нехай Всевишній всім нам, перш за все його дружині, батькам, дарує терпіння, нехай незабаром вони зустрінуться», — зазначає Луїза ханим. 

Як відомо, окупанти звинувачують кримських татар в організації диверсії на газопроводі у селі Перевальне. Їх затримали 3 та 4 вересня. Силовики не пускали до чоловіків незалежних адвокатів, а Асана Ахтемова катували, вибиваючи зізнання. Таким чином, Росія мстить за саміт Кримської платформи, що відбувся у Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування