newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:10
Нічний ефір

Імена заарештованих кримськотатарських активістів звучатимуть в ООН у Женеві — розпочала роботу 48-а сесія: ZAMAN

15 сентября 2021, 23:04
475

У Женеві розпочала роботу 48-а сесія Ради ООН з прав людини, під час якої заплановано обговорення ситуації в окупованому Криму.

Зокрема, Україна має намір привернути увагу до обшуків, затримань і арештів кримськотатарських активістів, які відбулися в окупованому Криму 3-4 вересня. 

Протягом чотирьох тижнів делегати розглянуть понад 90 доповідей, підготовлених Верховним комісаром ООН з прав людини, Генеральним секретарем ООН, правозахисними механізмами ООН, що стосуються як окремих тем в області прав людини, так і ситуацій у певних країнах. Серед іншого, зазначили в МЗС України, буде обговорюватися доповідь Управління Верховного комісара про становище у галузі прав людини в Україні.

«Будуть засуджуватися грубі порушення російською окупаційною адміністрацією прав людини на тимчасово окупованих територіях України, зокрема факти незаконних обшуків, затримань, арештів та інших протиправних дій Росії проти українських громадян. Імена Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова, Нарімана Джеляла та інших бранців Кремля неодноразово звучатимуть у залі засідань із закликом до їх негайного звільнення», — йдеться у заяві МЗС України.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:04
video Збір коштів дітям політв’язнів — ГО «Кримська родина» закликає долучитися до акції «Рука допомоги»: ZAMAN
Після останніх затримань активістів в окупованому Криму вже 197 кримськотатарських дітей залишилися без батьківської опіки. Громадські організації збирають кошти на їхню підтримку.
#політв'язні#діти#збір_коштів#акція#"Рука_допомоги"
09:37
video «Будні Нарімана Джеляла» — текст нового листа із застінок опублікував адвокат: ZAMAN
Всі звинувачення абсолютно брехливі. Про це перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял пише у в’язничному щоденнику перед обранням запобіжного заходу.
#адвокат#катування#Наріман_Джелял#тортури_окупантів#лист#щоденник_застінок
09:13
video У Представництві президента України в АРК звернулися до міжнародної спільноти — вимагають відреагувати на незаконні «вибори»: ZAMAN
У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою відреагувати на незаконні вибори до Держдуми, проведені на окупованих українських територіях, а також посилити через це тиск на Росію.
#санкції#вибори#окупований_Крим#Представництво_президента_в_АРК
08:52
video Грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України — МЗС засудило «вибори» у Криму: ZAMAN
МЗС України засудило незаконні вибори до Держдуми, які пройшли у Росії, а також в окупованому Криму.
#Крим#МЗС#вибори#Держдума
08:37
video Редактора кримськотатарської газети «Авдет» оштрафував «суд» окупантів — жертва масових затримань під будівлею ФСБ: ZAMAN
Окупаційний «Київський райсуд» Сімферополя оштрафував на 5 тисяч рублів редактора кримськотатарської газети «Авдет» та члена Меджлісу Шевкета Кайбуллаєва.
#ФСБ#штраф#Крим#затримання#окупанти#"Авдет"#Шевкет_Кайбуллаєв
08:15
video СБУ нейтралізувала ворожих диверсантів — навчання поблизу північного кордону з РФ: ZAMAN
Масштабні навчання українських спецслужб відбулися поблизу північного кордону з Російською Федерацією.
#РФ#СБУ#кордон#навчання#тренування