newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:10
Нічний ефір

Перша в ЄС — Італія запроваджує обов’язкові «ковідні сертифікати»: ZAMAN

20 сентября 2021, 06:31
208

Італія запроваджує обов’язкові «ковідні сертифікати» для всіх громадян, що працюють.

Правило має набути чинності 15 жовтня для працівників як приватного, так і державного секторів. 

Тих, хто не надасть сертифіката, можуть відправити у неоплачувану відпустку. Водночас обіцяють, що звільнень не буде. Однак, якщо громадянин проігнорує вимогу й все одно прийде на роботу, то зможе дістати штраф на суму до 1000 євро. 

Як очікується, діятимуть і паперові, і цифрові сертифікати. Вони мають підтверджувати, що людина вакцинувалася хоча б однією дозою, перехворіла на COVID-19 або недавно зробила тест, який виявився негативним.

Як відомо, останніми тижнями в країні раз у раз спалахували протести проти обов’язкової вакцинації. Але більша частина політичних партій виступила за сертифікати, щоб не допустити нових локдаунів. Асоціації роботодавців теж підтримує нововведення. А профспілки вимагають, щоб тим, хто відмовляється від щеплень, тести робили безплатно. Утім, чиновники кажуть, що в такому разі багато хто, як і раніше, уникатиме вакцинації. У країні щонайменше одне щеплення від COVID-19 зробило вже майже три чверті населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

26 октября
17:39
video Кримськотатарська культура все життя виборює собі право на існування — Ельзара Баталова у випуску «Persona Cult» з Гульнарою Поготовою
У новому випуску «Persona Cult» Ельзара Баталова говорила про Крим, культуру в Україні та як шоу-бізнес псує мистецтво.
17:38
video Ми вже зараз маємо думати про майбутню реінтеграцію Криму та Донбасу — Олександр Бойченко у випуску «Persona Cult» з Гульнарою Поготовою
У новому випуску «Persona Cult» Олександр Бойченко говорив про літературу, генетичну ідентичність Донбасу та радянське мислення українців.
26 октября