newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
00:30
Нічний ефір

Позиція Туреччини щодо Криму вселяє надію — представники кримськотатарських дернеків звернулися у листі до Ердогана: ZAMAN

29 сентября 2021, 08:45
567

Позиція Президента Туреччини щодо Криму вселяє надію багатьом кримським татарам.

Про це йдеться у відкритому листі  Платформи кримськотатарських організацій до Реджепа Таїпа Ердогана. 

Біля 50 дернеків звернулися до глави Турецької Республіки перед його зустріччю с президентом Росії Путіним.

«Пане Президенте, ми пишаємося вашим зверненням до Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй і тією чуйністю, яку ви проявили до кримського питання під час цього виступу. Висловлена вами так чітко і без коливань позиція нашої держави проти окупації, гноблення і переслідувань, з якими стикаються Крим і кримські татари, дала великі надії не тільки мільйонам кримських татар, які проживають в Туреччині, але і мільйонам кримських татар, що живуть на своїй батьківщині в Криму і в інших 15 країнах», — йдеться у зверненні.

Автори листа також нагадали про становище, у якому опинився корінний народ Криму в російській окупації.

«Сьогодні стосовно кримських татар в Криму відбувається політика утисків та залякувань. Наші національні і релігійні інститути хочуть знищити. Національним лідерам заборонений в'їзд до Криму, органи самоврядування кримських татар Меджліс та Курултай обрані народом демократичним шляхом  заборонені.  Першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла разом з його друзями звинуватили без будь-яких реальних підстав, а потім заарештували. Наших людей хочуть таким чином налякати і змусити виїхати з Криму. Крим хочуть відокремити від турків і мусульман, які є його основними елементами. Кримськотатарську цивілізацію, яка є найбільш тендітною частиною турецько-ісламської цивілізації, і самобутність нашого народу намагаються відібрати в нас силою. Наші друзі, брати які всіма силами чинять опір цій жорстокості, з надією в своїх серцях чекають, щоб їм була надана всіляка допомога», — пишуть активісти. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:16
video Перемовини Байдена і і Путіна відбулися — спільних заяв немає: ZAMAN
Перемовини Байдена і Путіна завершилися після двохгодинної розмови відеозв’язком.
09:03
video Військова форма, печатки та вибухівка — в Україні оприлюднили перелік заборонених для ввезення речей з Криму: ZAMAN
У Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій назвали перелік товарів, що заборонено перевозити з окупованого Криму на материкову частину України.
08:41
video Київський суд дозволив затримати Поклонську — підозрюється у державній зраді: ZAMAN
Колишню окупаційну «прокурорку» Криму Наталію Поклонську дозволено затримати у справі про державну зраду.
08:26
video Недобудовану Кримську АЕС зрівняють з землею — окупанти почали демонтаж: ZAMAN
Окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов заявив, що такі собі «інвестори» демонтують конструкції недобудованої АЕС у Криму, однак остаточного рішення, що з'явиться на майданчику замість неї, немає.
08:13
video 85 класів кримських шкіл перейшли на дистанційку — 550 нових випадків COVID-19 на півострові: ZAMAN
Окупаційна «влада» Криму звітує про зниження захворюваності COVID-19 на півострові.
07:55
video Третина регіонів України вийшла з «червоної» зони карантину — у МОЗ закликають до вакцинації: ZAMAN
Ще 8655 нових пацієнтів з COVID-19 виявили на материковій частині України. Водночас, майже 23 тисячі українців одужали, а 467 людей хворобу подолати не змогли.
07:32
video США бойкотують Олімпіаду у Пекіні — не посилатимуть представників: ZAMAN
США оголосили дипломатичний бойкот майбутньої зимової Олімпіади у Пекіні.