newsshowslive
Вступить в семью ATR

Ганебна помста окупантів за відстоювання прав — Денісова про катування Сервета Газієва: ZAMAN

30 сентября 2021, 11:54
720

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала тортури над політв’язнем Серветом Газієвим ганебною помстою бранцеві.

Омбудсмен вимагає від російських урядовців надати Сервету Газієву медичну допомогу та покарати катів. 

Водночас, Денісова закликала світ до санкційного тиску на Москву, щоб якнайшвидше звільнити політв’язня.   

«Кричуще ставлення до Сервета Газієва є помстою Кремля за його тверду позицію говорити рідною кримськотатарською мовою у СІЗО та під час судових засідань, а також постійне відстоювання своїх прав.  Такі дії стосовно нашого співгромадянина розцінюю як катування, нелюдське поводження та порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», — зазначає омбудсмен. 

Як відомо, окупаційні силовики намагалися силою змусити Сервета Газієва проголосувати на виборах до російської Думи, а коли він відмовився, привселюдно принижували.    

За кілька днів до виборів, до нього прийшли четверо російських силовиків. На камеру запитали, чому він не голиться. А коли Сервет Газієв відповів, що носитиме бороду, як правовірний мусульманин, силовики гуртом накинулися на нього.  

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:17
video Ердоган передав Путіну списки українців та кримських татар для звільнення — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
Володимир Путін отримав від Реджепа Таїпа Ердогана списки українських бранців для звільнення. Президент Туреччини особливо просив про звільнення кримських татар.
10:24
video Життя без світла через бездіяльність окупаційної «влади» — село у Бахчисарайському районі три роки не має електрики: ZAMAN
Жителі частини села Приємне Побачення Бахчисарайського району вже три роки живуть без електрики через бездіяльність «Крименерго».
10:01
video В Україні готують спробу державного перевороту — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
В Україні готують спробу державного перевороту за участю Ріната Ахметова.
09:45
video Ліквідувати «Меморіал» — у РФ відбулося слухання щодо закриття найстарішої правозахисної організації країни: ZAMAN
Сотні людей зібралися біля будівлі Верховного суду Росії, де відбувалося слухання у справі про ліквідацію найстарішої правозахисної організації країни — «Меморіалу».
08:57
video Майже 16 тисяч випадків коронавірусу в Україні за добу — 34% людей пройшли повний курс вакцинації: ZAMAN
Майже 16 тисяч випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу. 608 людей через COVID-19 пішли з життя.