newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
18:30
Taqdır yolları

«Ні геноцидним Іграм!» — уйгури у Мюнхені протестують проти Олімпіади: ZAMAN

6 октября 2021, 07:31
251

Півсотні уйгурських протестувальників біля страхової компанії у Мюнхені вимагають не спонсорувати зимову Олімпіаду-2022 у Пекіні.

Протестуючі заявляють, що комуністична влада Китаю переслідує мусульман-уйгурів у регіоні Сіньцзян, а також тибетців. Протестувальники називають це геноцидом.

«Країну, яка зневажає права людини й учиняє геноцид, не можна допускати до проведення Олімпіади. Великі міжнародні компанії не повинні спонсорувати Китай і підтримувати його. Інакше це означатиме, що західні демократичні країни або компанії з цих країн підтримують дії китайської влади», — переконаний голова Союзу Східному Туркестану в Європі Асгар Джан.

Нагадаємо, що китайських комуністів неодноразово звинувачували в репресіях етнічних і релігійних меншин. Переважно це уйгури, тибетці, парафіяни домашніх християнських церков і прихильники духовної практики Фалуньгун. Як повідомляють очевидці, влада помістила понад мільйон уйгурів до так званих центрів професійного підготовлення, які по факту — звичайні в’язниці. Зі слів правозахисників, компартія змушує уйгурів відмовитися від їхньої віри й культури. Пекін усі звинувачення відкидає. Уряди західних країн й ООН поки не можуть перевірити стан мусульман-уйгурів у Сіньцзяні, бо китайська влада не відкриває туди доступу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

11:17
video Ердоган передав Путіну списки українців та кримських татар для звільнення — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
Володимир Путін отримав від Реджепа Таїпа Ердогана списки українських бранців для звільнення. Президент Туреччини особливо просив про звільнення кримських татар.
10:24
video Життя без світла через бездіяльність окупаційної «влади» — село у Бахчисарайському районі три роки не має електрики: ZAMAN
Жителі частини села Приємне Побачення Бахчисарайського району вже три роки живуть без електрики через бездіяльність «Крименерго».
10:01
video В Україні готують спробу державного перевороту — Зеленський на пресмарафоні: ZAMAN
В Україні готують спробу державного перевороту за участю Ріната Ахметова.
09:45
video Ліквідувати «Меморіал» — у РФ відбулося слухання щодо закриття найстарішої правозахисної організації країни: ZAMAN
Сотні людей зібралися біля будівлі Верховного суду Росії, де відбувалося слухання у справі про ліквідацію найстарішої правозахисної організації країни — «Меморіалу».
08:57
video Майже 16 тисяч випадків коронавірусу в Україні за добу — 34% людей пройшли повний курс вакцинації: ZAMAN
Майже 16 тисяч випадків коронавірусу зафіксували в Україні за минулу добу. 608 людей через COVID-19 пішли з життя.