newsshowslive
Вступить в семью ATR

«Ми залишаємося» — у Варшаві пройшов багатотисячний мітинг проти виходу з ЄС: ZAMAN

12 октября 2021, 07:42
319

З прапорами Польщі та ЄС десятки тисяч протестувальників у Варшаві вигукують «Ми залишаємося».

Конфлікт між Варшавою та Брюсселем налякав деяких жителів Польщі. Понад 100 тисяч людей тільки в столиці і десятки тисяч в інших містах вийшли із закликом не віддалятися від ЄС і не допустити повторення «брексіта». 

Масштабний протест викликала нечувана раніше для ЄС подія. Польський Конституційний суд вирішив, що національні закони країни вище загальноєвропейських. Більше того, Варшава також дозволила собі заперечувати рішення Європейського суду, який вважається вищою інстанцією ЄС, і чиї рішення згідно із законом не підлягають перегляду. Це обурило керівництво ЄС. Воно обіцяє прийняти проти Польщі дисциплінарні заходи — можливо, фінансові санкції. Сам польський уряд каже, що не планує виходити з блоку, і що єдине, чого він хоче, це повернути людям право самим розпоряджатися своєю долею. Думки жителів Варшави з приводу виходу з ЄС розділилися.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

17:50
video Нові карантинні обмеження щодо перевезень набрали чинності — Укрзалізниця розгортає пункти вакцинації: ZAMAN
Нові карантинні правила в Україні вже діють. Усі, хто прямує автобусом, потягом чи літаком до іншої області, повинні надати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест на коронавірус.
#карантин#Україна#правила_перевезень#пункти_вакцинації
16:33
video Розповів про катування та нагадав про бранців Кремля — Єсипенко звернувся до Байдена: ZAMAN
Український політв’язень, фрілансер «Радіо Свобода» Владислав Єсипенко звернувся до президента Сполучених Штатів Джо Байдена, уряду та Конгресу США.
#США#Байден#бранці_Кремля#Єсипенко#лист