newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
12:00
Altın devir / Золота епоха

Москва ненавидить кримських татар — Чубаров

29 мая 2020, 10:10
1367

Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія ненавидить кримськотатарський народ за те, що він зберігає свою колективну пам'ять, вшановує пам'ять про тих, хто віддав життя за свій народ.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Таким чином Рефат Чубаров прокоментував звернення МЗС Росії до Туреччини, в якому Москва закликала Анкару «об'єктивно оцінювати історичні події XX століття». Зокрема, йдеться про події 18 травня 1944 року.

«Москва ненавидить кримськотатарський народ за те, що він дбайливо зберігає свою колективну пам'ять, вшановує пам'ять про шахідів, які віддали свої життя за свій народ, оберігає рідний Крим як свою колиску, дбає про єдність кримських татар, розкиданих по багатьох країнах внаслідок більш ніж 237 років російської тиранії і радянського насильства. Москва хотіла б повністю витіснити кримських татар за межі Криму. Хотіла б, але доводиться озиратися на всі боки, бо боїться безпрецедентної підтримки кримських татар українцями, а також урядами і співтовариствами багатьох країн і співтовариств», — вважає голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Зазначимо, що у зв'язку з жалобними акціями, що відбулися у Туреччині з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в російському МЗС напередодні зробили публічну заяву.

«Закликаємо турецькі суспільно-політичні кола, представників народів, які проживають на території Туреччини і пов'язані родинними узами з Росією, до об'єктивного погляду на непрості події історії XX століття. Принципово виступаємо за те, аби жалобні дати не обслуговували миттєву політичну кон'юнктуру, а допомагали зближенню на основі спільної історичної пам'яті та долі», — йдеться у повідомленні МЗС РФ.

Нагадаємо, 18 травня 2020 року відзначалася 76-а річниця геноциду кримських татар. У цей день в 1944 році за указом Йосипа Сталіна почалася масова депортація кримських татар з Криму до Середньої Азії і на Урал. З нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Україні та інших країнах світу відбулися жалобні заходи.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
15:32
video Генпрокурор підписала інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо фактів переслідування РФ журналістів в окупованому Криму: телемарафон #SaveATR
У тексті документа йдеться про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим посадовцями РФ, зокрема щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.
#переслідування_журналістів_у_Криму#Міжнародний_кримінальний_суд#повідомлення
15:08
video Необхідні кроки до деокупації Криму від Різи Шевкієва у телемарафоні #SaveATR
Зібрати світову спільноту та обговорити виконання Будапештського меморандуму, розпочати політику мілітаризації, надати національно-територіальну автономію кримськотатарському народу, поряд із прийняттям головних законів про корінні народи, про статус кримськотатарського народу та поправки до Конституції щодо статусу Криму.
#Різа_Шевкієв#кроки_до_деокупації#телемарафон_Save_ATR
14:20
video Оновлено звіт щодо порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема про переслідування журналістів на півострові: ZAMAN
Це вже десяте повідомлення до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Голова відомства Ігор Поночовний зауважив, що зараз розслідується 21-е кримінальне провадження щодо переслідувань журналістів на півострові.
#Крим#порушення_прав_людини#переслідування_журналістів