newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
15:00
Bugün / Сьогодні (live)

Полозов у річницю обміну: Росія не припинить затримання та катування у Криму

7 сентября 2020, 13:57
392

Адвокат Микола Полозов заявив, що динаміка нових затримань українців і кримських татар, а також фабрикація «справ» проти них є невтішною. Без стратегії захисту прав українців ця ситуація не зміниться.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Про це 7 вересня, у річницю масштабного обміну утримуваними особами між РФ і Україною, написав адвокат Микола Полозов у своєму Facebook.

«На жаль, за минулий рік кількість українських політв'язнів збільшилася. Після «великого обміну» у вересні 2019 року в російських в'язницях на материку і в окупованому Криму утримувалося 113 осіб. Сьогодні — 135. Сотня з них — це кримські татари. Навіть за російськими мірками масові обшуки і затримання в Криму є незвичайним явищем. Майже рік взагалі не повідомлялося про жодний прогрес у переговорному процесі щодо звільнення утримуваних Росією українських політв'язнів», — зазначив адвокат.

Полозов додав, що тільки минулого місяця у Києві знову заговорили про обмін.

«Кожен з українських політв'язнів вірить і сподівається на те, що він потрапить у список і це дасть йому шанс на свободу. Ніхто з них не вірить у російську систему правосуддя, всі розуміють, що єдиний спосіб повернутися до своїх близьких — це політичні домовленості про звільнення українських політв'язнів», — наголосив він.

Окрім того, Микола Полозов звернув увагу на те, що без чіткої стратегії захисту прав українців кількість кандидатів на обмін зростатиме.

«Цілком очевидно, що динаміка захоплень нових заручників і фабрикація подібного роду справ — невтішна. Людей продовжуватимуть затримувати, мучити у СІЗО і колоніях, особливо — в окупованому Криму. Без виразної стратегії захисту прав своїх громадян від агресії російських силових структур ці захоплення будуть постійно повторюватися у замкнутому циклі. Звільнити українських політв'язнів можна буде тільки розірвавши це порочне коло», — підсумував адвокат.

Нагадаємо, рік тому відбувся масштабний обмін утримуваними особами між Україною і РФ. Серед 35 українців був звільнений тільки один кримський татарин — Едем Бекіров.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:17
video «Герої нашого народу» — жителі Білогірська підтримали бранців третьої бахчисарайської групи перед оголошенням вироку: ZAMAN
У п’ятницю 29 жовтня оголосять вирок фігурантам третьої бахчисарайської групи «справи про тероризм» Сейтумеру та Осману Сейтумеровим, а також Рустему Сеітмеметову та Амету Сулейманову.
#вирок#підтримка#Білогірськ#третя_бахчисарайська_група#"справа_про_тероризм"
09:39
video Штрафи від 10 до 15 тисяч рублів — «суд» окупантів розглянув ще 21 адмінпротокол на кримських татар: ZAMAN
Окупаційний «Центральний райсуд» Сімферополя розглянув ще 21 адміністративний протокол, складений на затриманих.
#кримські_татари#незаконні_арешти#штрафи#адмінпротоколи
09:05
video Применшує честь та гідність — адвокат про протокол на Едема Семедляєва: ZAMAN
Дії окупаційних силовиків не лише незаконні, а й применшують честь, гідність та ділову репутацію.
#адвокат#окупаційні_силовики#адмінпротокол#незаконні_дії#гідність
08:18
video Послухати вишукану музику та допомогти жертвам репресій — у Києві відбувся благодійний концерт: ZAMAN
Кримськотатарський скрипаль Шевкет Аблялімов разом з піаністкою Анною Хмарою зіграли у Києві благодійний концерт класичної музики.
#концерт#політв'язні#репресії_Кремля#вишукана_музика#благодійність
07:51
video Знищення ворожого десанту, що суне з моря — навчання на адмінмежі: ZAMAN
Знищення ворожого десанту, що суне з моря, тренували біля межі з окупованим Кримом.
#ЗСУ#навчання#адмінмежа#ворожий_десант