newsshowslive
Вступить в семью ATR

Польща не визнає «вибори» в окупованому Криму

16 сентября 2020, 09:34
234

У МЗС Польщі заявили, що Варшава не визнає «місцеві вибори» в окупованому Криму. Також у відомстві нагадали про систематичні порушення прав кримських татар на півострові.

Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Польщі.

«Вибори» «губернатора» Севастополя були незаконними, як і голосування за представників так званих «державної ради Республіки Крим» і так званої «місцевої ради Сімферополя». <...> Ця позиція випливає із безпосередніх зобов’язань Польщі як члена ООН», — йдеться у заяві.

Окрім того, МЗС Польщі нагадало, що за резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 27 березня 2014 року анексія Криму Російською Федерацією визнана порушенням міжнародного права.

Також у відомстві нагадали про систематичні порушення окупаційною владою прав людини, особливо щодо кримських татар.

«Ми закликаємо до міжнародної солідарності для протидії цим діям Російської Федерації на анексованому півострові. <...> Польща продовжить підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», — додають у заяві.

Зазначається також, що МЗС Польщі підтримує заяву Європейської служби зовнішніх справ, у якій також йдеться про невизнання «виборів» в окупованому Криму.

Як повідомляв ATR.ua, 13 вересня в анексованому Криму відбувся основний день голосування на так званих «виборах» окупаційного «губернатора Севастополя» та «довиборах» «депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради». 14 вересня так звана «виборча комісія» Севастополя оголосила, що на «виборах» окупаційного «губернатором» міста перемогу здобув Михайло Развожаєв.

У Міністерстві закордонних справ України, зі свого боку, закликали світову спільноту розширити санкції проти Росії через проведення чергових незаконних «місцевих виборів» в окупованому Криму. Окрім того, Європейський Союз  зробив заяву про невизнання цих «виборів».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

15:11
Лише 10% переселенців стали власниками свого житла
На сьогодні 62% внутрішньо переміщених осіб орендують житло власним коштом, 16% живуть разом із родичами або у приймаючих сім'ях, 5% — у гуртожитках, 3% — у центрах компактного проживання ВПО, і лише 10 % переселенців вдалося придбати власне житло.
#переселенці#житло#програми
14:22
У США розпочали процес передачі влади Байдену
23 листопада чинний президент США Дональд Трамп дав розпорядження голові Управління з загальних питань адміністрації США Емілі Мерфі щодо передачі влади Джо Байдену.
#Трамп#США#Байден
13:26
Україна готує хронологію воєнної агресії РФ у Криму
Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов повідомив, що Україна готує електронну базу даних, яка матиме хронологію військової агресії Росії в окупованому Криму і на Донбасі. Вона буде частково публічною.
#Крим#окупація#хронологія
13:08
В Україні від коронавірусу помер гендиректор КБ «Південне» Олександр Дегтярев
24 листопада від ускладнень, викликаних Covid-19, помер генеральний директор конструкторського бюро «Південне» Олександр Дегтярев.
#коронавірус#Дегтярев#«Південне»
12:39
COVID-19 у Севастополі: 55 нових випадків, чотири людини померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 55 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, чотири людини померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 16 369 осіб (12 733 — у Криму, 3980 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія
12:36
В окупованому Криму від COVID-19 померли чотири людини
В окупованому Криму повідомляють про смерть чотирьох пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 374 пацієнти з COVID-19 (272 — у Криму, 102 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія
12:33
Вакцина від COVID-19 компанії AstraZeneca стане найдешевшою
Вакцина від коронавірусу, розроблена Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca, з вартістю у 3 долари за дозу має стати доступною на недохідній основі для країн з низькими і середніми доходами.
#вакцина#AstraZeneca#ціна