newsshowslive
Вступить в семью ATR

Верховна Рада визнала незаконними «місцеві вибори» Росії у Криму

30 сентября 2020, 14:52
389

Верховна Рада України ухвалила заяву про невизнання легітимності «місцевих виборів» в окупованому Криму та в Севастополі.

За проєкт постанови №4109 проголосували 276 народних депутатів.

«Верховна Рада України заявляє протест у зв’язку з черговим незаконним проведенням 13 вересня 2020 року російською окупаційною адміністрацією так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема «виборів губернатора Севастополя» та «довиборів депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради», — йдеться у заяві.

В українському парламенті наголосили, що ці незаконні «вибори» становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

У Верховній Раді заявили, що результати цього незаконного голосування, як і результати всіх попередніх «виборів» у тимчасово окупованому Криму, є нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародною спільнотою.

Також українські депутати висловили вдячність міжнародним партнерам, які вже заявили про невизнання легітимності цих «виборів».

Як повідомляв ATR.ua, 13 вересня в анексованому Криму відбувся основний день голосування на так званих «виборах» окупаційного «губернатора Севастополя» та «довиборах» «депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради». 14 вересня так звана «виборча комісія» Севастополя оголосила, що на «виборах» окупаційного «губернатором» міста перемогу здобув Михайло Развожаєв.

У Міністерстві закордонних справ України, зі свого боку, закликали світову спільноту розширити санкції проти Росії через проведення чергових незаконних «місцевих виборів» в окупованому Криму. Окрім того, Європейський Союз  зробив заяву про невизнання цих «виборів».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

14:47
COVID-19 у Севастополі: 58 нових випадків, дві людини померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 58 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, дві людини померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 18 842 осіб (14 686 — у Криму, 4156 — у Севастополі).
#COVID-19#Крим#епідемія
14:42
В окупованому Криму від COVID-19 померли сім людей
В окупованому Криму повідомляють про смерть сімох пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 403 пацієнти з COVID-19 (291 — у Криму, 112 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія
14:37
У МОЗ обіцяють попередити про локдаун за 7-10 днів
Міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов заявив, що попередить про введення локдауну в країні заздалегідь.
#МОЗ#коронавірус#Україна#локдаун
13:58
Україна долучилася до санкцій ЄС проти «Ісламської держави» та «Аль-Каїди»
Україна та ще десять країн приєдналися до санкцій Європейського союзу проти екстремістських угруповань «Ісламська держава» та «Аль-Каїда», а також осіб, груп, підприємств і організацій, пов'язаних із ними.
#Україна#санкції_ЕС#терористичні_організації
13:47
Прокуратура АРК оголосила підозру «воєнкому», який проводив призов в окупованому Криму
Прокуратура АР Крим та міста Севастополя повідомила про підозру військовому-зраднику, який обіймає посаду «комісара в Республіки Крим по Чорноморському та Роздольненському районах» у вчиненні злочину, а саме у порушенні законів та звичаїв війни, що полягає у примушуванні осіб служити в збройних силах держави-окупанта.
#прокуратура_АРК#підозра#зрадник
13:12
Мая Санду вимагатиме виведення військ РФ з Придністров'я
Новообраний президент Молдови Мая Санду заявила, що буде домагатися виведення російських військ з невизнаного Придністров’я.
#РФ#Молдова#Мая_Санду
12:55
ЄС продовжить санкції проти Росії у грудні
Лідери країн Європейського Союзу планують у грудні продовжити економічні санкції проти Росії ще на пів року.
#РФ#санкції#ЄС