newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Денісова в ПАРЄ розповіла про переслідування кримських татар у Криму

15 октября 2020, 13:24
755

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на Комітеті ПАРЄ з питань рівності та недискримінації розповіла про переслідування та порушення прав кримських татар окупантами у Криму.

Про це повідомляє пресслужба омбудсмена України.

Зокрема, Денісова вкотре звернула увагу міжнародної спільноти на те, що Російська Федерація дискримінує корінне населення Криму, переслідує за переконання, порушує основні права і свободи громадян.

«Порушується право на свободу думки, совісті, переконань і релігії. Неправдиві звинувачення на адресу мусульманських громад, які не належать до проросійського Духовного управління мусульман Криму стали нормою в окупованому Криму. Засуджують за читання проповіді в мечеті (Юсуф Аширов), відправляють в карцер за вчинення намазу в камері слідчого ізолятора», — повідомила вона.

Людмила Денісова розповіла, що упродовж 6 років окупанти переслідують за надуманими звинуваченнями громадян України, здебільшого — кримських татар. Задокументовано випадки насильницького зникнення 43 осіб (39 чоловіків і 4 жінки), з яких 11 досі вважаються такими, що зникли безвісти, додала вона.

«У березні 2019 роки за участь в нібито терористичної організації «Хізб ут-Тахрір» арештовані 24 кримських татар, більшість з яких — активісти правозахисної організації «Кримська солідарність». За останні 2 роки заарештовано 35 учасників організації. А 16 вересня цього року суд присудив 110 років колонії суворого режиму для сімох її активістів. Наші громадяни перебувають в нелюдських умовах. Вони відірвані від зовнішнього світу, страждають через тортури і жорстоке поводження, недоїдання, антисанітарію. Їм не надається необхідна медична допомога, хоча більшість — важкохворі. Посилки від рідних з необхідними медичними препаратами до наших громадян не доходять. Їх піддають психологічному тиску і безпричинно утримують в штрафних ізоляторах», — поінформувала Денісова.

Вона також уточнила, що наразі РФ переслідує з політичних мотивів 130 громадян України. 111 з них незаконно утримуються в місцях позбавлення волі, зокрема — 93 кримських татар. З них 50 — у Криму і 43 — в РФ.

Окрім того, омбудсмен нагадала про примусову паспортизацію населення окупованого Криму.

Раніше повідомлялося, що під час засідання Комітету ПАРЄ Україна порушила питання щодо проблем з навчанням у Криму кримськотатарською та українською мовами.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:00
video Треба було залишатися до кінця під стінами ВР Криму — 100% такого захвату б не було: Щекун у телемарафоні #saveATR
Якщо б демонстранти залишилися під стінами ВР Криму, то була би можливість не допустити захоплення кримського парламенту.
#день_спротиву_окупації#Андрій_Щекун#парламент_Криму
07:56
video «Старий Крим» у Києві — кримськотатарський активіст Білялов про виїзд під страхом арешту та проєкт, що об’єднує тих, хто вимушено переїхав з півострову у програмі «Taqdir yolları»
Алімдар Білялов — житель Старого Криму, який під страхом арешту та переслідування російських силовиків через свою активність, попрощався з родичами та друзями і переїхав з родиною до Києва. У Криму Алімдар займався підтримкою сімей політв'язнів. Природно, така активність не залишилася без уваги окупантів. У 2017 році в його будинку провели обшук.
#Taqdir_yolları#Алімдар_Білялов#Eski_Qırım
07:47
video «День кримськотатарського спротиву окупації РФ» — вірно і об’єктивно: Омельченко у телемарафоні #saveATR
Генерал-лейтенант Григорій Омельченко вважає, що вірна назва до «Дня кримського спротиву російській окупації» буде «День кримськотатарського спротиву російській окупації».
#Григорій_Омельченко#день_кримськотатарського_спротиву#захоплення_парламенту_Криму
07:43
video Для повернення кримських татар з Туреччини необхідна інформаційна пропаганда з боку активістів національного руху — Юксель у телемарафоні #saveATR
Російська Федерація продовжує проводити політику штучного заселення Криму. Витісняючи населення, яке вона вважає нелояльним — в першу чергу, кримських татар, які залишаються вірними Україні, вона водночас поповнює населення росіянами.
#Ісмет_Юксель#кримські_татари_у_Туреччині#штучне_заселення_Криму_росіянами
26 февраля
18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
26 февраля