newsshowslive
Вступить в семью ATR

У Криму попрощалися з Айдином Шем'ї-заде

21 октября 2020, 15:40
838

У Криму відбувся дженазе (похорон) активіста кримськотатарського національного руху, публіциста, історика, письменника і професора Айдина Шем´ї-заде.

ФОТО: FB/Джелял

ФОТО: FB/Джелял

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Дженазе відбувся сьогодні, 21 жовтня, у Сімферополі на кладовищі «Абдал». Айдина Шем´ї-заде було поховано біля могили його батька.

Як повідомляв ATR.ua, у суботу, 17 жовтня, активіст кримськотатарського національного руху, публіцист, історик, письменник і професор Айдин Шем´ї-заде помер від ускладнень, викликаних COVID-19.

Айдин Шем’ї-заде народився у 1933 році. Він — син класика кримськотатарської літератури, поета, літературознавця, перекладача Ешрефа Шем’ї-заде, онук (по мамі) одного з керівників кримськотатарської національно-демократичної революції Алі Боданінського та однієї з 4-х жінок-членкинь Першого Курултаю кримських татар у 1917 році Аніфе Боданінської, двоюрідний онук видатного кримськотатарською історика, етнографа, художника, першого директора музею в Хансараї Усеїна Боданінського.

Доктор фізико-математичних наук Айдин Шем´ї-заде — автор трилогії про вигнання та життя на чужині кримських татар «Нитки доль людських», що включає романи: «Блакитні мустанги», «Червона ртуть» та «Золота печатка». Найвідоміша частина трилогії — «Блакитні мустанги» — це одна з найбільш правдивих книг про депортацію 1944 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:45
важно Нелюдські умови — омбудсмен про незмінну ситуацію щодо утримання кримськотатарських політв’язнів
Ситуація щодо незаконного утримання РФ українських політв’язнів є незмінною: вони перебувають у нелюдських умовах та без необхідної меддопомоги.
#омбудсмен#Денісова#політв'язні#умови_утримання
09:08
video Змінилися правила поїздок між областями — потрібно мати сертифікат вакцинації чи тест: ZAMAN
З 21 жовтня в Україні для проїзду у транспорті міжобласного сполучення потрібно мати сертифікат про вакцинацію від коронавірусу або свіжий тест на COVID-19.
#коронавірус#Україна#сертифікат#правила_поїздок#ПЛР-тест
07:51
video Крим не є власністю однієї людини — Зеленський закликав світову спільноту відновити безпеку у Чорному морі: ZAMAN
Повернення Чорного та Азовського морів у простір міжнародного морського права має стати пріоритетом світової спільноти.
#Крим#Зеленський#Чорне_море#світова_спільнота#безпека#морське_право