newsshowslive
Вступить в семью ATR

Адвокат Джеміля Гафарова намагається підтвердити статус інвалідності політв'язня

26 октября 2020, 14:28
523

Адвокат політв'язня Джеміля Гафарова подав заяву свого підзахисного в бюро медико-соціальної експертизи Мінпраці та соцзахисту РФ про необхідність чергового щорічного підтвердження статусу інваліда.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це адвокат Ріфат Яхін повідомив активістам «Кримської солідарності».

«Сьогодні Гафаровим було підписано необхідну заяву, яку я заздалегідь підготував на адресу бюро медико-соціальної експертизи через слідчий ізолятор з моїм супровідним листом. Цю заяву вручено в канцелярію слідчого ізолятора Криму», — розповів захисник.

За словами Яхіна, неодноразові заяви про те, що Гафарову необхідно організувати медичний огляд, від самого політв'язня надходили ще з початку літа поточного року, без участі адвоката.

«До сьогодні жодних медобстежень не проводилося, його заяви ігнорувалися. Тому мною із супровідним листом відповідну заяву було здано в канцелярію слідчого ізолятора. Цей медичний огляд повинна проводити медико-санітарна частина 91, а саме їхня філія, розташована на території СІЗО Криму, яка відповідає за медичне обслуговування в місці тримання під вартою. З боку медико-санітарної частини відбувається халатне ставлення», — написав адвокат.

Захисник додав, що на початку жовтня Гафарова вивозили на проміжне медобстеження, але тоді супроводжуючий медичний працівник медсанчастини не підготувала належну супровідну медичну документацію.

«Йому повинні були зробити УЗД серця і нирок, а вона (медичний працівник — ред.) навіть не знала цього. Не було оформлено жодного належного направлення. У зв'язку з цим лікар у лікарні ім. Семашко відмовилася робити УЗД і Гафаров був повернутий назад до СІЗО. І тому, щоб уже покласти край недбалості з боку медиків МСЧ-91 ФСВП Росії, захистом подано заяву Гафарова з відповідним супровідним листом адвоката», — підсумував Яхін.

Як повідомляв ATR.ua, стан здоров’я Джеміля Гафарова, який має інвалідність ІІ групи, погіршився через антисанітарні умови утримання та відсутність медичної допомоги. Політв’язень скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску. 

Джеміль Гафаров є фігурантом «справи про так званий тероризм» (друга сімферопольська група). Він був затриманий серед інших 20 осіб внаслідок облави ФСБ на кримських татар у Криму 27 березня 2019 року за підозрою у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір». 10 вересня Джемілю Гафарову, Іззету Абдуллаєву, Енверу Аметову, Владлену Абдулкадирову, Сейрану Муртазі, Сервету Газієву, Рустему Сейтхалілову, Меджиту Абдурахманову продовжили термін тримання під вартою до 15 грудня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:16
До протимінної кампанії Мінреінтеграції долучаються іноземці
Норвезька міжнародна гуманітарна організація Norwegian People’s Aid (NPA), яка працює у сфері захисту цивільного населення під час конфліктів, долучається до протимінної діяльності Мінреінтеграції.
20 июля
20:40
video Обстріл Харкова — три людини загинуло: ZAMAN
Три людини загинуло, ще дві — отримали поранення.
20:09
video СБУ викрила чиновника-колаборанта — допоміг ворогу перекинути бронетехніку з Криму: ZAMAN
СБУ викрила чиновника-колаборанта, який допоміг рф перекинути бронетехніку з Криму до Херсонщини.
19:57
video Назвати корінний народ екстремістом — Поночовний про вирок Азамату Еюпову: ZAMAN
Держава-терорист росія намагається назвати екстремістом корінний народ.
19:26
video Зачистка колаборантів у Миколаєві — місто закриють: ZAMAN
Миколаїв закриють для зачистки колаборантів.
18:34
video Атаки ЗСУ по Антонівському мосту — стратегічний перехід окупантів: ZAMAN
Ще кілька нових наскрізних дірок додалося в Антонівському мості у Херсоні.
18:13
video Окупанти хочуть наступати на Бахмут — прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС: ZAMAN
Окупанти намагаються створити умови для наступу на Бахмут і прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС.