newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:30
Нічний ефір

Адвокат Джеміля Гафарова намагається підтвердити статус інвалідності політв'язня

26 октября 2020, 14:28
372

Адвокат політв'язня Джеміля Гафарова подав заяву свого підзахисного в бюро медико-соціальної експертизи Мінпраці та соцзахисту РФ про необхідність чергового щорічного підтвердження статусу інваліда.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це адвокат Ріфат Яхін повідомив активістам «Кримської солідарності».

«Сьогодні Гафаровим було підписано необхідну заяву, яку я заздалегідь підготував на адресу бюро медико-соціальної експертизи через слідчий ізолятор з моїм супровідним листом. Цю заяву вручено в канцелярію слідчого ізолятора Криму», — розповів захисник.

За словами Яхіна, неодноразові заяви про те, що Гафарову необхідно організувати медичний огляд, від самого політв'язня надходили ще з початку літа поточного року, без участі адвоката.

«До сьогодні жодних медобстежень не проводилося, його заяви ігнорувалися. Тому мною із супровідним листом відповідну заяву було здано в канцелярію слідчого ізолятора. Цей медичний огляд повинна проводити медико-санітарна частина 91, а саме їхня філія, розташована на території СІЗО Криму, яка відповідає за медичне обслуговування в місці тримання під вартою. З боку медико-санітарної частини відбувається халатне ставлення», — написав адвокат.

Захисник додав, що на початку жовтня Гафарова вивозили на проміжне медобстеження, але тоді супроводжуючий медичний працівник медсанчастини не підготувала належну супровідну медичну документацію.

«Йому повинні були зробити УЗД серця і нирок, а вона (медичний працівник — ред.) навіть не знала цього. Не було оформлено жодного належного направлення. У зв'язку з цим лікар у лікарні ім. Семашко відмовилася робити УЗД і Гафаров був повернутий назад до СІЗО. І тому, щоб уже покласти край недбалості з боку медиків МСЧ-91 ФСВП Росії, захистом подано заяву Гафарова з відповідним супровідним листом адвоката», — підсумував Яхін.

Як повідомляв ATR.ua, стан здоров’я Джеміля Гафарова, який має інвалідність ІІ групи, погіршився через антисанітарні умови утримання та відсутність медичної допомоги. Політв’язень скаржиться на різке загострення хронічних хвороб. Його турбують постійні судоми в ногах, сильний біль у серці та різкі стрибки тиску. 

Джеміль Гафаров є фігурантом «справи про так званий тероризм» (друга сімферопольська група). Він був затриманий серед інших 20 осіб внаслідок облави ФСБ на кримських татар у Криму 27 березня 2019 року за підозрою у причетності до організації «Хізб ут-Тахрір». 10 вересня Джемілю Гафарову, Іззету Абдуллаєву, Енверу Аметову, Владлену Абдулкадирову, Сейрану Муртазі, Сервету Газієву, Рустему Сейтхалілову, Меджиту Абдурахманову продовжили термін тримання під вартою до 15 грудня 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
15:32
video Генпрокурор підписала інформаційне повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо фактів переслідування РФ журналістів в окупованому Криму: телемарафон #SaveATR
У тексті документа йдеться про серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим посадовцями РФ, зокрема щодо масштабних і систематичних дій проти українських та іноземних журналістів і працівників ЗМІ.
#переслідування_журналістів_у_Криму#Міжнародний_кримінальний_суд#повідомлення
15:08
video Необхідні кроки до деокупації Криму від Різи Шевкієва у телемарафоні #SaveATR
Зібрати світову спільноту та обговорити виконання Будапештського меморандуму, розпочати політику мілітаризації, надати національно-територіальну автономію кримськотатарському народу, поряд із прийняттям головних законів про корінні народи, про статус кримськотатарського народу та поправки до Конституції щодо статусу Криму.
#Різа_Шевкієв#кроки_до_деокупації#телемарафон_Save_ATR
14:20
video Оновлено звіт щодо порушень прав людини в окупованому Криму, зокрема про переслідування журналістів на півострові: ZAMAN
Це вже десяте повідомлення до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Голова відомства Ігор Поночовний зауважив, що зараз розслідується 21-е кримінальне провадження щодо переслідувань журналістів на півострові.
#Крим#порушення_прав_людини#переслідування_журналістів