newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Рефат Чубаров подякував Туреччині за підтримку кримських татар

29 октября 2020, 09:17
396

Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров 29 жовтня, у День Республіки в Туреччині, привітав країну зі святом та подякував Анкарі за послідовну підтримку кримськотатарського народу і невизнання анексії Криму.

ФОТО: ATR.ua

ФОТО: ATR.ua

Про це Рефат Чубаров написав у своєму Facebook.

«Сучасна Турецька Республіка вносить вагомий внесок у зміцнення миру і взаєморозуміння між народами і державами на регіональному і глобальному рівнях. <...> Україна і її громадяни високо цінують підтримку Турецькою Республікою суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України та вдячні президенту Реджепу Таїпу Ердогану за його запевнення в тому, що Туреччина ніколи не визнає спробу Російської Федерації анексувати Крим і не змінить цієї позиції, поки над Кримським півостровом не буде відновлено державний суверенітет України. Надзвичайно важливим є також захист і підтримка Турецькою Республікою на міжнародному рівні та у взаємодії з Українською державою прав кримськотатарського народу, який зазнає жорстоких переслідувань і гонінь в Криму з боку російської окупаційної влади. Сердечно бажаємо Туреччині подальшого стабільного розвитку і процвітання, а її працьовитому і дружньому  народу — щастя, миру, благополуччя», — наголосив глава Меджлісу.

Як відомо, День проголошення Турецької Республіки відзначається в останній декаді жовтня. Святкування приурочено до урочистого виступу президента Ататюрка з промовою про проголошення Республіки в 1923 році. Цього дня проводяться по всій країні традиційні святкові заходи.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара ніколи не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією. Окрім того, він сказав, що «як переконаний захисник кримської справи», він «завжди буде на боці кримських татар».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:09
video Омбудсмен з прав людини в РФ майже пів року ігнорує запит української колеги щодо відвідання незаконно утримуваних громадян України
Майже пів року омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не відповідає на запит омбудсмена Людмили Денісової щодо можливості відвідання незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
#омбудсмен_РФ#Людмила_Денісова#відвідання_незаконно_утримуваних_громадян
18:04
video За роки окупації вивчення української мови скоротилося у 50 разів, кримськотатарською навчаються лише 3% школярів: омбудсмен про порушення РФ права на освіту рідною мовою
Зокрема, за словами омбудсмена, окупанти порушують право на освіту рідною мовою, закріплене статтею 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
#омбудсмен#освіта_рідною_мовою#окупанти_у_Криму
11:40
video Припинення фінансування джерела правди про репресії в окупованому РФ Криму неприпустиме — Джелял про держпідтримку ATR на конференції МЗС: ZAMAN
За участі міністрів закордонних справ України, Литви, Латвії та заступника міністра закордонних справ Туреччини громадські активісти, правозахисники та представники корінного кримськотатарського народу обговорили репресії в окупованому Криму та ситуацію з телеканалом ATR .
#Джелял#блокування_фінансування_ATR#конференція_МЗС
10:36
Всесвітній конгрес кримських татар — все про підготовку до наступного з’їзду у телемарафоні #SaveATR
У серпні 2015 року за підтримки Туреччині в Анкарі пройшов ІІ Курултай (з'їзд) Всесвітнього конгресу кримських татар. Його головними темами стали незаконна анексія та порушення окупантами прав кримських татар.
#Рефат_Чубаров#зустріч_Конгресу_кримських_татар#підготовка_до_з'їзду
09:34
Заходи вшанування пам’яті Номана Челебіджіхана у Туреччині: телемарафон #SaveATR
Через пандемію коронавіруса у Туреччині заборонено відвідання публічних заходів, однак були підготовлені онлайн-програми на різних платформах.
#Туреччина#Зафер_Каратай#заходи_до_дня_пам'яті_Челебіджіхана
09:30
У Джанкойському районі окупованого РФ Криму вшанували пам’ять Номана Челебіджіхана: телемарафон #SaveATR
У селі Завіт-Ленінський Джанкойського району неподалік від місця, де колись знаходилося рідне село Номана Челебіджихана Біюк-Сунак, у 2019 році було встановлено пам’ятник.
#день_пам'яті_Номана_Челебіджіхана#Джанкойський_район#пам'ятник