newsshowslive
Вступить в семью ATR

Громадські активісти вимагають термінового засідання уряду через ситуацію з COVID-19 у Криму

29 октября 2020, 10:26
495

Українські громадські організації звернулися до уряду через критичну гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях у зв’язку із пандемією COVID-19.

Відповідне звернення опублікував благодійний фонд «Восток SOS».

«Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, не мають можливості отримати якісний медичний супровід, відсутній постійний контакт із сімейним лікарем для контролю свого стану здоров’я. Обмеження, які вводяться окупаційними адміністраціями по свободі пересування, а також карантинні обмеження, які вводить Уряд України залишає мешканців окупованого Криму та Донбасу один на один з викликами пандемії», — йдеться у листі.

За словами активістів, через штучне регулювання статистики, спроби приховати правду та викривлення інформації окупантами, на тимчасово окупованих територіях відбувається неконтрольоване поширення інфекції серед населення, колапс медичної системи та обмеження доступу до медичної допомоги та лікарських засобів.

«Громадські організації звертаються до уряду з пропозицією відреагувати на критичну гуманітарну ситуацію на тимчасово окупованих територіях і провести термінове засідання уряду чи урядову нараду під головуванням прем’єр-міністра або профільного віце-прем’єр-міністра України та спростити процедури оформлення і надання гуманітарної допомоги міжнародними організаціями. Для допомоги жителям тимчасово окупованих територій українська влада, серед іншого, може подбати про варіанти забезпечення онлайн-консультування хворих, створення доступних інформаційних матеріалів», — зазначили ініціатори звернення.

Окрім того, громадські організації переконані у важливості порушення питання гуманітарної кризи в окупованому Криму на міжнародному рівні задля тиску на державу-окупанта у зв’язку з невиконанням нею зобов’язань щодо захисту цивільного населення.

Нагадаємо, раніше Меджліс кримськотатарського народу звернувся із закликом до ОБСЄ, ООН, ВООЗ та Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відреагувати на катастрофічну епідеміологічну ситуацію, викликану високим темпом зростання захворюваності COVID-19 в окупованому Криму.

Зазначимо, що станом на ранок 29 жовтня загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 11 173 осіб (9009 — у Криму, 2164 — у Севастополі).

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:16
До протимінної кампанії Мінреінтеграції долучаються іноземці
Норвезька міжнародна гуманітарна організація Norwegian People’s Aid (NPA), яка працює у сфері захисту цивільного населення під час конфліктів, долучається до протимінної діяльності Мінреінтеграції.
20 июля
20:40
video Обстріл Харкова — три людини загинуло: ZAMAN
Три людини загинуло, ще дві — отримали поранення.
20:09
video СБУ викрила чиновника-колаборанта — допоміг ворогу перекинути бронетехніку з Криму: ZAMAN
СБУ викрила чиновника-колаборанта, який допоміг рф перекинути бронетехніку з Криму до Херсонщини.
19:57
video Назвати корінний народ екстремістом — Поночовний про вирок Азамату Еюпову: ZAMAN
Держава-терорист росія намагається назвати екстремістом корінний народ.
19:26
video Зачистка колаборантів у Миколаєві — місто закриють: ZAMAN
Миколаїв закриють для зачистки колаборантів.
18:34
video Атаки ЗСУ по Антонівському мосту — стратегічний перехід окупантів: ZAMAN
Ще кілька нових наскрізних дірок додалося в Антонівському мості у Херсоні.
18:13
video Окупанти хочуть наступати на Бахмут — прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС: ZAMAN
Окупанти намагаються створити умови для наступу на Бахмут і прагнуть захопити Вуглегірську ТЕС.