newsshowslive
Вступить в семью ATR

Окупанти судять кримчан, які відмовилися служити в російській армії

3 ноября 2020, 13:22
517

Окупаційні «суди» Криму ухвалили 6 вироків за відмову кримчан від незаконної служби в збройних силах Російської Федерації.

Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

«Кримські «суди» у жовтні 2020 року ухвалили 6 вироків за ухиляння від служби в збройних силах Російської Федерації (ст. 328 КК РФ), зокрема два — в «Центральному районному суді Сімферополя» («судді» Сергій Деменок і Віктор Можелянський) і по одному — в «Ленінському районному суді Севастополя» («суддя» Анатолій Василенко), в «Красногвардійському районному суді» («суддя» Валентин Шукальський), в «Сімферопольському районному суді» («суддя» Олександр Сердюк) та в «Євпаторійському міському суді» («суддя» Анастасія Дудник)», — пишуть правозахисники.

Окрім цього, окупантами було відкрито 4 нові кримінальні «справи» щодо мешканців півострова. Санкція статті передбачає покарання від штрафу в розмірі до двохсот тисяч рублів до позбавлення волі на термін до двох років.

За інформацією «Кримської правозахисної групи», за весь період окупації півострова порушено й передано до «суду» 145 кримінальних справ проти кримчан, котрі прагнули уникнути незаконного призову до російської армії. 140 з них — вже ухвалені вироки, ще 5 —перебувають на стадії розгляду.

Нагадаємо, що за даними прокуратури АРК, окупаційна «влада» Криму, починаючи з 2015 року, протиправно провела на території півострову 11 призовних компанії до лав Збройних Сил РФ. На строкову військову службу незаконно призвано близько 25 тисяч кримчан.

Як повідомляв ATR.ua, прокуратура АРК спільно з Офісом Генерального прокурора та ГО «Кримська правозахисна група» направили до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду повідомлення про черговий воєнний злочин Росії на окупованому півострові щодо незаконно призову на військову службу до армії країни-окупанта та пропаганду цієї службу серед цивільного населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:38
video Голова російської делегації у ПАРЄ звинуватив Україну у «всіх бідах» Криму після окупації півострова РФ: ZAMAN
На думку представників російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Київ всупереч міжнародному праву перекрив воду на півострів та погіршив становище кримських татар, назвавши це покаранням кримчан за буцімто їхню громадянську позицію.
#ПАРЄ#російська_делегація#обвинувачення_України#вода_в_окупованому_Криму
10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань
09:47
video Найменший показник захворюваності на COVID-19 зафіксовано МОЗ України з травня минулого року: ZAMAN
Минулої доби на материковій частині України зафіксовано трохи більше трьохсот випадків COVID-19. Одужало вдвічі більше, а ще шістнадцятеро українців не змогли подолати хворобу.
#COVID-19#коронавірус#рекордна_кількість_щеплень#найменший_показник_захворюваності