newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Кримські татари вимагають зустрічі з Аксьоновим

6 ноября 2020, 11:27
523

6 листопада ветерани кримськотатарського національного руху, активісти, родичі заарештованих і ув'язнених кримських татар зібралися біля будівлі окупаційної «Ради міністрів» у Сімферополі, вони вимагають зустрічі з окупаційним «головою» Криму Сергієм Аксьоновим.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

За інформацією активістів, люди протестують проти кримінального переслідування кримських татар за надуманими звинуваченнями, фабрикації політичних мотивованих справ, безпідставного затримання майже 200 осіб на «Керченському мосту», яким в ніч з 2 на 3 листопада не дозволили виїхати на вирок до Ростова-на-Дону.

Окрім того, люди вимагають пояснень від Сергія Аксьонова щодо його висловлювань в бік кримських татар, які їхали підтримати політв’язнів на суд. Окупаційний «голова» заявив, що «сам факт приналежності до «Хізб-ут Тахрір» є порушенням російського законодавства, так само, як і підтримка тероризму».

«Хотіли б, зустрітися з «главою» Криму у зв'язку з його некоректними висловлюваннями на нашу адресу, адресу наших синів, вважаючи нас терористами. Ми хочемо дізнатися, як таке може бути, стати терористами не взявши в руки навіть виделки», — прокоментував батько політв'язня Мемета Белялова.

Через деякий час до кримських татар вийшов окупаційний «голова державного комітету у справах міжнаціональних відносин» Криму Альберт Кангієв та запропонував кільком людям обговорити ситуацію в кабінеті з Аксьоновим. Після того, як присутні не погодились, той заявив, що «буде тільки так, якщо не бажаєте так — буде діяти закон».

Окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов так і не вийшов до людей.

Як повідомляв ATR.ua, окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов висловив вдячність «правоохоронним органам», які вночі 3 листопада на «Керченському мосту» зупиняли автівки кримських татар, що прямували на винесення вироку до Ростова-на-Дону, за нібито «системну роботу з протидії екстремізму та тероризму».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:00
video Треба було залишатися до кінця під стінами ВР Криму — 100% такого захвату б не було: Щекун у телемарафоні #saveATR
Якщо б демонстранти залишилися під стінами ВР Криму, то була би можливість не допустити захоплення кримського парламенту.
#день_спротиву_окупації#Андрій_Щекун#парламент_Криму
07:56
video «Старий Крим» у Києві — кримськотатарський активіст Білялов про виїзд під страхом арешту та проєкт, що об’єднує тих, хто вимушено переїхав з півострову у програмі «Taqdir yolları»
Алімдар Білялов — житель Старого Криму, який під страхом арешту та переслідування російських силовиків через свою активність, попрощався з родичами та друзями і переїхав з родиною до Києва. У Криму Алімдар займався підтримкою сімей політв'язнів. Природно, така активність не залишилася без уваги окупантів. У 2017 році в його будинку провели обшук.
#Taqdir_yolları#Алімдар_Білялов#Eski_Qırım
07:47
video «День кримськотатарського спротиву окупації РФ» — вірно і об’єктивно: Омельченко у телемарафоні #saveATR
Генерал-лейтенант Григорій Омельченко вважає, що вірна назва до «Дня кримського спротиву російській окупації» буде «День кримськотатарського спротиву російській окупації».
#Григорій_Омельченко#день_кримськотатарського_спротиву#захоплення_парламенту_Криму
07:43
video Для повернення кримських татар з Туреччини необхідна інформаційна пропаганда з боку активістів національного руху — Юксель у телемарафоні #saveATR
Російська Федерація продовжує проводити політику штучного заселення Криму. Витісняючи населення, яке вона вважає нелояльним — в першу чергу, кримських татар, які залишаються вірними Україні, вона водночас поповнює населення росіянами.
#Ісмет_Юксель#кримські_татари_у_Туреччині#штучне_заселення_Криму_росіянами
26 февраля
18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
26 февраля