Вступити до родини ATR

«Суд» у Криму продовжив арешт політв’язню Емілю Зіядінову на 3 місяці

25 листопада 2020, 16:16
1388

Сьогодні, 25 листопада у «Київському районному суді» Сімферополя відбулося судове засідання у «справі» Еміля Зіядінова. Кримськотатарському активісту продовжили термін утримання під вартою на 3 місяці. Слухачів до зали засідання не пустили, мотивуючи це протиепідеміологічними заходами.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це повідомляють активісти «Кримської солідарності».

«Судове засідання було відкрите. Насилу пустили дружину і маму, які були присутні на судовому засіданні. Мій підзахисний Еміль Зіядінов і я заперечували проти продовження терміну утримання під вартою, але суд вирішив залишити його в СІЗО до 1 березня 2021 року. Почуває він себе задовільно, всьому джемаату передавав велике вітання. У Еміля була можливість поспілкуватися з дружиною і матір'ю», — розповів адвокат Іслям Веліляєв.

Як повідомляв ATR.ua, вранці 7 липня окупанти у Криму влаштували чергову облаву на кримських татар. Силовики провели обшуки за сімома адресами у будинках кримських татар та етнічних росіян-мусульман у Красногвардійському, Сімферопольському, Бахчисарайському районах та у місті Алушта. Активісти повідомляли, що шістьох осіб після «слідчих дій» забрали до «управління» ФСБ у Сімферополі. Так, затримали: Еміля Зіядінова, Ісмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова та Вадима Бектемірова. Усім затриманим окупанти закидають «організацію діяльності терористичної організації і участь у діяльності такої організації».

Нагадаємо, 8 липня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував кримськотатарського активіста за клопотанням слідчого.

Еміль Зіядінов — випускник Таврійського національного університету та вчитель фізкультури. Батько чотирьох неповнолітніх дітей. До арешту займався тренуваннями дітей шкільного віку за місцем проживання.

У 2018 році чоловіка виходив на поодинокий пікет з плакатом «Мусульмани — не терористи», а у 2019 році став учасником «московських подій», коли в Москві біля будівлі Верховного суду РФ було затримано 46 кримських татар. Активіст організовував передачі раніше заарештованим кримськотатарським політв'язням в місця позбавлення волі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ