newsshowslive
Вступить в семью ATR

Україна надіслала ноту Польщі через календар з «російським» Кримом

4 декабря 2020, 12:27
532

Посольство України направило ноту МЗС Польщі з проханням посприяти у вирішенні ситуації, що склалася навколо напису «Російська Федерація» поряд з кримськими мечетями в календарі на 2021 рік Мусульманської релігійної асоціації.

ФОТО: УНІАН

ФОТО: УНІАН

Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця, передає Укрінформ.

Виявилося, що після звернення посольства до Мусульманської релігійної асоціації Польщі в організації вибачилися, але після видалення напису «Російська Федерація» в електронній версії календаря так і не додали інформацію про територіальну приналежність Криму Україні.

«Ці зміни ми вважаємо не повністю коректними, вони не до кінця відображають позицію України, а також і Польщі, де ця організація офіційно зареєстрована», — сказав Дещиця.

Посольство України надіслало другого листа Мусульманській релігійній асоціації. У ньому міститься прохання, щоб ця організація чітко вказала у календарі приналежність Криму до України і звернулася до інституцій, куди вже був розісланий календар, з повідомленням про те, що ці помилки виправлено, а позиція мусульман Польщі базується на визнанні Криму частиною території України.

«У зв’язку з тим, що відповіді немає, ми направили ноту до МЗС Польщі, виклавши свою позицію. Офіційна позиція Польщі є однозначною: Варшава визнає Крим територією України, не визнає і засуджує окупацію Криму», — заявив Дещиця.

За словами посла, МЗС Польщі висловило готовність долучитися до з'ясування цієї ситуації.

«У розмові польські дипломати підтвердили однозначну позицію про невизнання окупації й анексії Криму, підтримку територіальної цілісності України і готовність розібратися в ситуації, що виникла у зв’язку з публікацією календаря», — сказав посол.

Як повідомляв ATR.ua, раніше член виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар від Польщі Недім Усеінов отримав відповідь від Мусульманської релігійної асоціації щодо опублікованого календаря, у якому кримські мечеті позначені як частина Російської Федерації. У відповіді члени об’єднання не надали чіткої позиції щодо Криму.

Як відомо, Мусульманська релігійна асоціація в Польщі опублікувала календар на 2021 рік, у якому кримські мечеті відзначені як частина Російської Федерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:38
video Голова російської делегації у ПАРЄ звинуватив Україну у «всіх бідах» Криму після окупації півострова РФ: ZAMAN
На думку представників російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Київ всупереч міжнародному праву перекрив воду на півострів та погіршив становище кримських татар, назвавши це покаранням кримчан за буцімто їхню громадянську позицію.
#ПАРЄ#російська_делегація#обвинувачення_України#вода_в_окупованому_Криму
10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань
09:47
video Найменший показник захворюваності на COVID-19 зафіксовано МОЗ України з травня минулого року: ZAMAN
Минулої доби на материковій частині України зафіксовано трохи більше трьохсот випадків COVID-19. Одужало вдвічі більше, а ще шістнадцятеро українців не змогли подолати хворобу.
#COVID-19#коронавірус#рекордна_кількість_щеплень#найменший_показник_захворюваності