newsshowslive
Вступить в семью ATR

Дії окупантів — головна причина поширення коронавірусу на півострові: Печончик

21 декабря 2020, 10:28
434

Прийнята ГА ООН у середу, 16 грудня, оновлена ​​українська резолюція «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» — п'ятий за рахунком документ організації, положення якого цього году суттєво посилені, називає дії окупантів головною причиною поширення коронавірусу на півострові.

Про це розповіла українська правозахисниця, координатор «Центру прав людини» Тетяна Печончик в ефірі програми BUGUN на телеканалі ATR.

«Істотно посилена, ніж торішня. Наприклад, Крим зазначається не просто окупованою територією, «влада» півострову тепер має називатися окупаційною владою РФ. Також, у документі зазначається, що держава-окупант не приклала достатньо зусиль задля стримування поширення коронавірусної інфекції», — каже правозахисниця.

Окрім того, за словами Печончик, документ фіксує події, що сприяли поширенню COVID-19.

«Правозахисники усе літо фіксували паради військової техніки та інші мілітаристські акції з великим скупченням людей. Також, багато разів на день літали прямі рейси з Москви до окупованого РФ Криму», — зазначила Печончик.

Печончик додала, що Москва є регіоном-лідером за кількістю заражень, і саме ці фактори стали причиною спалаху коронавірусу в окупованому Криму.

Нагадаємо, 18 листопада третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН схвалив проєкт п’ятої оновленої і посиленої резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь», у якій пропонується зафіксувати на міжнародному рівні факт катування ФСБ РФ людей в окупованому Криму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:16
video Окупанти звітують про зменшення захворюваності на COVID-19 у Криму — рівень смертності не падає: ZAMAN
Окупаційна «влада» Криму звітує про зниження захворюваності на півострові.
11:41
video «Жовтий» сертифікат діятиме лише 30 днів — МОЗ закликає вчасно робити друге щеплення: ZAMAN
13 777 нових пацієнтів з COVID-19 виявили на материковій частині України. Майже 23 тисячі українців при цьому одужали, а 509 померли внаслідок хвороби.
11:08
video Ескалації з боку РФ можна уникнути — Резніков: ZAMAN
Найбільш імовірним часом для військової ескалації з боку Росії може стати кінець січня, однак її можна уникнути.
10:34
video Ревакцинація після російського «Спутника V» — протипоказань до щеплення визнаними вакцинами немає: ZAMAN
Кримчани, щеплені російською вакциною «Спутник V», можуть вакцинуватися препаратами, сертифікованими Всесвітньою організацією охорони здоров’я на материковій частині України.
10:18
video Наріману Джелялу відмовлено в апеляції — залишиться під вартою щонайменше до 23 січня: ZAMAN
Окупанти відмовили в апеляції на арешт Нарімана Джеляла — він залишиться під вартою щонайменше до 23 січня.
09:55
video Усі докази окупантів абстрактні — «суд» у Криму відхилив усі апеляційні скарги на адмінарешт кримських татар: ZAMAN
Окупаційний «Верховний суд» Криму відхилив усі апеляційні скарги на адмінарешт кримських татар, які зустрічали Едема Семедляєва.
09:10
video Окупанти засудили українця до 6,5 років ув’язнення — нібито керував українськими «диверсантами» у Криму: ZAMAN
Окупанти засудили українця Сергія Швиденка до шести з половиною років ув’язнення нібито за керування діяльністю українських «диверсантів» у Криму.