newsshowslive
Вступить в семью ATR

Рішення ЄСПЛ дає можливість посилити тиск на РФ аж до арешту активів «Газпрому»

18 января 2021, 15:41
381

Посилити санкційний тиск на країну-агресора дозволить прийняте рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо окупації Криму РФ, зокрема, надасть можливість для арешту активів «Газпрому».

Таку думку висловив Ярослав Юрчишин, нардеп Верховної Ради України від партії «Голос», в ефірі телеканалу Obozrevatel TV.

«Те, що заарештують якісь активи «Газпрому» за позовом України через те, що Росія відмовилася платити за використання майна, яке перебувало у Криму, цілком реалістично», — заявив він.

Нардеп додав, що «величезним досягненням» у рішенні ЄСПЛ є фіксація факту контролю Криму РФ до проведення псевдореферендуму.

«Тому будь-які порушення прав людини з того моменту є відповідальністю Росії», — впевнений Юрчишин.

На думку Юрчишина, остаточне рішення ЄСПЛ, що буде прийнято пізніше, відкриє нові можливості юридично перемагати країну-агресора як на рівні окремих випадків порушення прав людини, так і на рівні порушення прав України як держави.

«На глобальному рівні відтепер Україна, подавши позов і в інших судах, зокрема й щодо майна, яке Росія забрала силою на території Криму, за претензіями на мільярди доларів економічних втрат, так само може відштовхуватися від цієї дати», — додав він.

Як повідомляв ATR.ua, раніше Європейський суд з прав людини підтвердив контроль РФ над Кримом з лютого 2014 року, а не з часу так званого «референдуму».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:09
video Співпраця для захисту всього Чорноморського регіону — міністр оборони США зустрівся з українським колегою: ZAMAN
Спільні проєкти на суходолі, в небі, морі та у кіберпросторі обговорили очільники оборонних відомств України та Сполучених Штатів.
#США#співпраця#Чорноморський_регіон#Ллойд
08:42
video Спростити повернення колишніх бранців до нормального життя — нардепи закликали ухвалити закон про політв’язнів: ZAMAN
Нардепи з фракцій «Слуга народу» та «Голос» Євгенія Кравчук і Рустем Умеров закликали Верховну Раду якнайшвидше ухвалити закон про політв’язнів.
#президент#Закон#політв'язні#Верховна_Рада#проєкт#нардепи
08:04
video Акції проти Олімпіади у Пекіні — активістки протестують через порушення прав людини китайською владою: ZAMAN
Тибетська й гонконзька активістки протестують на грецькому Акрополі проти Олімпіади у Пекіні. Вони розповідають про порушення прав людини у КНР напередодні запалення факела зимових Ігор.
#акція#порушення_прав_людини#Олімпіада#Пекін#активістки#китайська_влада