newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
09:00
Yırla sazım / Співай, мій сазе

Делегация Меджлиса поучаствовала в мероприятиях к 360-й годовщине Конотопской битвы

29 июня 2019, 14:36
1551

Представители Меджлиса крымскотатарского народа, журналисты и крымскотатарская молодежь приняли участие в праздновании 360-й годовщины победы в Конотопской битве. Торжественное мероприятие посвящено разгрому русских войск объединенной армией гетьмана Выговского и крымского хана Мехмеда IV Герая.

Об этом сообщила на своей странице в Facebook Гаяна Юксель.

В рамках фестиваля в Конотопе запланировано праздничное шествие участников, выступление конного театра, исторический кинопоказ, мастер-классы и множество других торжественных мероприятий, в частности выступление крымскотатарского ансамбля «Мусафир» и выставка работ известного крымскотатарского керамиста Рустема Скибина.

Конотопская битва стала ключевым эпизодом украинско-московского противостояния 1658-1659 годов. Благодаря договоренности Ивана Выговского с крымским ханом Мехмедом IV Гераем, прибывшим на помощь во главе 40-тысячного войска, объединенной армии удалось наголову разбить существенно превосходящую их по количеству московскую рать.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:24
video «Суд» винесе заздалегідь написаний вирок — Джелял після ознайомлення з матеріалами «справи»: ZAMAN
«Суд» винесе заздалегідь написаний вирок, незважаючи на те, що у матеріалах «справи» відсутні прямі та об'єктивні докази обвинувачення, що приписується.
10:03
video Понад 14 мільйонів українців отримали повний курс вакцинації — МОЗ: ZAMAN
8 з половиною тисяч випадків зараження коронавірусом виявлено в Україні минулої доби. 188 людей померло від ускладнень хвороби.
09:50
09:26
video Листи політв’язням — дружина Нарімана Джеляла закликала небайдужих підтримати бранців: ZAMAN
Дружина першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, якого окупанти за надуманими звинуваченнями у «диверсії» утримують у сімферопольському СІЗО, закликала всіх небайдужих писати листи політв'язням зі словами підтримки та інформацією про те, що відбувається у світі.
09:11
video Нищівні санкції для Москви — США надасть Україні смертоносну зброю: ZAMAN
На Москву чекають нищівні санкції, якщо знову задіє зброю проти України.
08:59
video Блінкен прибуде до Києва — загроза нападу Росії зростає: ZAMAN
Державний секретар США Ентоні Блінкен у середу 19 січня прибуде до Києва, де матиме зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
08:34
video Мілітаристська пропаганда у Криму — 4 тисячі школярів рекрутовані до «Юнармії»: ZAMAN
Майже 4 тисячі кримських школярів рекрутовані до «Юнармії» минулого року.