Вступити до родини ATR

Amnesty International визнала в'язнями сумління ще шістьох кримських мусульман

16 червня 2020, 16:21
1042

Правозахисна організація Amnesty International визнала в'язнями сумління шістьох кримських мусульман, фігурантів «справи про так званий тероризм» (ялтинська група) Еміра-Усеіна Куку, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Інвера Бекірова, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова.

ФОТО: Кримська солідарність

ФОТО: Кримська солідарність

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на дані українського офісу організації Amnesty International.

«22 червня російський Апеляційний військовий суд розгляне обвинувальний вирок, який винесли правозахисникові Емір-Усеінові Куку і п'ятьом співвідповідачам у тій самій справі у листопаді 2019 роки за нібито причетність до організації Хізб ут-Тахрір (заборонена як «терористична» в Росії, але дозволена в Україна). Ми вважаємо справу сфабрикованою, а всіх шістьох кримчан — Емір-Усеіна Куку, Мусліма Алієва, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова і Рефата Алімова — ми вважаємо в'язнями сумління», — йдеться у повідомленні Amnesty International.

Раніше у міжнародній організації закликали усіх небайдужих підписати петицію із вимогою звільнити політв'язня Емір-Усеіна Куку.

Нагадаємо, 12 листопада 2019 року Південний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив фігурантів «справи про так званий тероризм» (ялтинська група) сумарно до 76 років тюремного ув'язнення у колонії суворого режиму. Так, Мусліма Алієва засудили до 19 років, Інвера Бекірова — до 18, Емір-Усеина Куку і Вадима Сірука — до 12, Рефата Алімова — до 8 і Арсена Джеппарова — до 7 років ув'язнення.

Як відомо, 12 лютого 2016 року після масових обшуків в окупованій Ялті окупанти затримали, а пізніше й заарештували шістьох мусульман: Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Мусліма Алієва і Емір-Усеіна Куку. 18 квітня того ж року були затримані Рефат Алімов і Арсен Джеппаров. Усіх шістьох чоловіків окупанти звинуватили в участі в організації «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в РФ). Згодом фігурантів цієї «справи» незаконно етапували з окупованого Криму у Ростов-на-Дону (РФ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ