newsshowslive
Вступить в семью ATR

У США закликали Росію допустити міжнародні місії до Криму

11 декабря 2020, 08:43
555

Постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор закликав Росію забезпечити безперешкодний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та Міжнародного комітету Червоного Хреста по всій території України, зокрема, й у тимчасово окупований Крим.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає «Укрінформ».

Американський дипломат зазначив, що на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ переважна більшість міністрів та делегацій закликали Росію та підтримувані нею збройні групи сприяти безперешкодному доступу Спеціальної моніторингової місії, зокрема, до міжнародно визнаного кордону, а також забезпечити безперешкодний доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб на непідконтрольних уряду України територіях та в окупованому Криму.

«Зусилля Міжнародного комітету Червоного Хреста з полегшення людських страждань та робота Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ із забезпечення прозорості, що стосується ситуації на місцях, мають вирішальне значення зі створення простору для переговорів щодо припинення керованого Росією конфлікту на Сході України — прогрес і розвиток, який ми усі бажаємо у найближче майбутнє. Ми закликаємо Росію сприяти доступу обох організацій до всіх регіонів України у межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим», — заявив він.

Джеймс Гілмор відзначив важливу роль Міжнародного комітету Червоного Хреста, яку він виконує у сферах розмінування, пошуку зниклих безвісти, полегшенні впливу пандемії коронавірусу, покращенні доступу до питної води в охоплених конфліктом районах тощо.

Як повідомляв ATR.ua, раніше  спікер Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що Росія готова приймати міжнародні місії в окупованому Криму, але на свої умовах.

Нагадаємо, раніше Меджліс кримськотатарського народу звернувся із закликом до ОБСЄ, ООН, ВООЗ та Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця відреагувати на катастрофічну епідеміологічну ситуацію, викликану високим темпом зростання захворюваності COVID-19 в окупованому Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

12:38
video Голова російської делегації у ПАРЄ звинуватив Україну у «всіх бідах» Криму після окупації півострова РФ: ZAMAN
На думку представників російської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи, Київ всупереч міжнародному праву перекрив воду на півострів та погіршив становище кримських татар, назвавши це покаранням кримчан за буцімто їхню громадянську позицію.
#ПАРЄ#російська_делегація#обвинувачення_України#вода_в_окупованому_Криму
10:24
video Стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові центри щеплення — у Великій Британії триває масова вакцинація з фокусом на молодь: ZAMAN
У Великій Британії триває масова вакцинація з акцентом на молодь. Лондонські стадіони «Тоттенгем Готспур», «Стемфорд Брідж», «Веллі» та інші перетворилися на тимчасові медичні центри, де можна зробити щеплення від COVID-19.
#Велика_Британія#центри_щеплення#вакцинація_від_COVID-19
10:07
video COVID-19 в окупованому РФ Криму — зафіксовано спалах у дитячому центрі «Артек», а загальна кількість інфікованих продовжує зростати: ZAMAN
Окупаційна «влада» звітує про 264 нові випадки COVID-19. Ще п’ятеро людей померли внаслідок хвороби на півострові. Одним з осередків інфікування став дитячий центр «Артек».
#Артек#коронавірус#окупований_Крим#зростання_кількості_захворювань
09:47
video Найменший показник захворюваності на COVID-19 зафіксовано МОЗ України з травня минулого року: ZAMAN
Минулої доби на материковій частині України зафіксовано трохи більше трьохсот випадків COVID-19. Одужало вдвічі більше, а ще шістнадцятеро українців не змогли подолати хворобу.
#COVID-19#коронавірус#рекордна_кількість_щеплень#найменший_показник_захворюваності