У Зеленського відреагували на вироки кримським татарам
У Постійному представництві президента України в АРК назвали військовим злочином вирок щодо фігурантів красногвардійської групи «справи про так званий тероризм», яким російський суд призначив від 12 до 17 років ув'язнення.
Фото: Ґрати
Про це зазначають у пресслужбі представництва.
«Дії влади РФ з переслідування наших громадян та ув’язнення Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва є воєнним злочином та кожен представник російської влади та окупаційної адміністрації рано чи пізно понесе персональну кримінальну відповідальність за цей злочин», — йдеться у повідомленні.
Окрім того, у відомстві наголосили, що Україна докладає максимальних зусиль для фіксації, ретельного документування та розслідування фактів порушення прав кримських татар.
«Весь світ повинен знати про системні і масові порушення прав людини, порушення прав корінного кримськотатарського народу на території тимчасово окупованого Кримського півострова. І поки ми змагаємося за свободу сотні заручників, які перебувають в полоні Кремля, для нас є дуже важливим зробити все аби вони самі та їх родини отримували системну правову, соціальну та психологічну підтримку від держави. Представництво в партнерстві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, правозахисними організаціями розробили відповідний законопроект та докладають зусиль для його подальшого прийняття», — прокоментувала заступниця постійного представника президента України в АР Крим Таміла Ташева.
Як повідомляв ATR.ua, вчора, 3 листопада Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок фігурантам «справи про так званий тероризм» (красногвардійська група) Рустему Емірусеінову, Арсену Абхаірову та Ескендеру Абдулганієву. Так, Рустема Емірусеінова було засуджено на 17 років позбавлення волі з відбуванням перших двох років у в'язниці, решту терміну — в колонії суворого режиму, Арсена Абхаірова — на 13 років, з відбуванням перших двох років у в'язниці, Ескендера Абдулганієва — на 12 років, також з відбуванням двох перших років у вʼязниці.
На винесення вироку до Ростова-на-Дону з Криму вирушили кілька сотень кримчан, щоб підтримати політв'язнів, проте випустили з території тимчасово окупованого Криму лише один мікроавтобус з родичами. Інші були затримані «ДПС» та вимушені повернутися до Сімферополя.
Під будівлею окупаційного «Кримського гарнізонного суду» також зібралися люди, щоб підтримати політв'язнів, їх близьких та родичів, вони тримали у руках портрети обвинувачених кримських татар та були одягнуті у футболки з їх зображеннями.
Нагадаємо, 14 лютого 2019 року в смт. Октябрське Красногвардійського району Криму співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кримських татар Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова та Ескендера Абдулганієва. Після цього чоловіків затримали, їх звинувачують у «причетності до діяльності терористичної організації».