newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
22:30
Canlı studio / Музичний проект

Сегодня — пятая годовщина ареста Олега Сенцова

10 мая 2019, 09:20
1360

Пять лет назад, 10 мая 2014 года, в Симферополе оккупанты арестовали украинского режиссера Олега Сенцова.

Олег Сенцов — украинский кинорежиссер, сценарист и писатель, общественный деятель. Лауреат премии Сахарова «За свободу мысли» и Национальной премии Украины им. Тараса Шевченко.

Его задержали 10 мая 2014 года в Крыму вместе с активистом Александром Кольченко и еще несколькими украинцами.

Оккупанты обвинили Олега Сенцова в «организации террористической группы и подготовке терактов в Крыму». Сам Олег считает, что его судили за участие в Революции Достоинства и активную позицию по отстаиванию украинской государственности в Крыму.

25 августа 2015 года Северо-Кавказский окружной военный суд в Ростове-на-Дону вынес обвинительный приговор в отношении Сенцова по сфабрикованному делу о подготовке терактов в Крыму. Олег Сенцов был приговорен к 20 годам колонии строгого режима, Александр Кольченко — к 10 годам заключения в исправительной колонии строгого режима.

Сейчас украинский политзаключенный отбывает наказание в колонии «Белый медведь» в городе Лабытнанги в Ямало-Ненецком автономном округе на севере России.

В этот день в Киеве пройдет несколько акций в поддержку политзаключенных. В центре Киева 10 мая общественные деятели проведут шествие под названием «Do you remember?» к 14 посольствам стран Совета Европы. Также в Крещатом парке в Киеве пройдет акция «Сажайте цветы, а не людей», посвященная пятой годовщине ареста украинского режиссера, политзаключенного Олега Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

19:59
Цінний «свідок обвинувачення»: стали відомі нові факти грубих порушень на стадії слідства в алуштинській «справі» — адвокат
«Свідок обвинувачення» на суді щодо незаконно обвинувачених РФ у тероризмі кримських татар, фігурантів так званої алуштинської «справи», надав відомості, що вказують на грубі порушення силовиків окупантів на стадії «слідства».
#Азаматов#алуштинська_група#«справа_про_тероризм»#«свідок_обвинувачення»
18:49
«Свідок обвинувачення» діє спільно з обвинувачем — зачитує «протокол допиту»: адвокат про засідання в алуштинській «справі»
На засіданні у сфабрикованій окупантами «справі про тероризм» щодо кримських татар алуштинської групи, у понеділок 18 січня, відповідаючи на питання прокурора, «свідок обвинувачення» зачитував слово в слово ті відомості, які він давав на стадії слідства.
#Азаматов#алуштинська_група#«справа_про_тероризм»#«свідок_обвинувачення»
11:12
COVID-19 у Севастополі: 100 нових випадків, 5 пацієнтів померли
В окупованому Севастополі за минулу добу виявили 100 нових випадків зараження коронавірусною інфекцією, п’ять пацієнтів померли. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 38 470 осіб (29 954 — у Криму, 8516 — у Севастополі).
#Севастополь#епідемія#хворі#коронавірус_у_Криму
10:01
Окупанти спотворюють історичні факти: онлайн-виставка виправдання незаконної окупації Криму РФ
Окупаційна «влада» до «Дня Криму» ініціювала виставку у черговій спробі поширити інформацію про законність волевиявлення «народу Криму» на референдумі у 2014 році, при цьому маніпулюючи архівними документами з фондів «держархіву».
#Крим#виставка#«держархів»_окупантів#спроба_виправдання_окупації
09:36
Кількість смертей з COVID-19 у Криму перевалила за тисячу
В окупованому Криму повідомляють про смерть восьми пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1006 пацієнтів з COVID-19 (682 — у Криму, 324 — у Севастополі).
#COVID-19#Крим#епідемія#смерті
09:26
COVID-19 у Криму: 192 випадки за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 192 нових випадки захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 38 370 осіб (29 954 — у Криму, 8416 — у Севастополі).
#Крим#епідемія#хворі#коронавірус_у_Криму
09:02
Кримчани зможуть переоформлювати водійські посвідчення в ЦНАП на Херсонщині
Кримчани зможуть замінити українські водійські посвідчення, термін дії яких закінчився, у сервісному центрі МВС та в установах паспортного сервісу, а також у ЦНАП.
#Херсонщина#ЦНАП#заміна_водійських_посвідчень#жителі_Криму