newsshowslive
Вступить в семью ATR

COVID-19 у Криму: окупанти не планують повертатися до суворого карантину

30 июня 2020, 16:47
1105

Попри зростання кількості хворих на COVID-19 представники «влади» окупованого Криму заявили, що вони не мають наміру повертатися до більш суворих обмежувальних заходів через поширення коронавірусної інфекції.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, про це заявили «голова» Криму Сергій Аксьонов та «губернатор» окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.

Зокрема, Аксьонов пояснив, що повернення жорстких обмежувальних заходів може «катастрофічно позначитися на економіці півострова».

«Моя позиція: вже треба рухатися тим шляхом, який є. Якщо відкривати, закривати, смикати бізнес — це буде катастрофа. Люди тільки знову вклалися, щоб заново відкритися. Просто це все залежить від дисципліни тих, хто приїжджає, і від кримчан», — наголосив «голова» Криму.

«Губернатор» окупованого Севастополя, зі свого боку, повідомив, що місто наразі не потребує посилення карантину, бо у «влади» нібито «є всі засоби для подолання ситуації».

«Ми подивилися статистику за три місяці: у нас, слава богу, важких випадків вкрай мало. У нас дуже серйозний запас ліжкового фонду, практично не задіяний кисень, взагалі не задіяні ШВЛ. Ми будемо жити у спокійному режимі, реагуючи на ті ситуації, на які потрібно буде реагувати», — запевнив Развожаєв.

За останніми даними окупантів, загальна кількість хворих на півострові досягла 926 осіб (691 — у Криму, 235 — у Севастополі). Відомо, що усього 31 пацієнт з COVID-19 на півострові помер (27 — у Криму, 4 — у Севастополі). Водночас Постійне представництво президента України в АРК стверджує, що Росія замовчує реальний стан справ з інфікованими COVID-19 у Криму.

Зазначимо, що попри зростання кількості випадків COVID-19 у Криму «влада» півострову з 15 червня скасувала режим самоізоляції для усіх мешканців та обов’язкову обсервацію для приїжджих. З 1 липня окупанти обіцяють пускати на півострів російських туристів. Нині у Криму діє «режим підвищеної готовності», оголошений через поширення COVID-19. «Влада» півострову поступово пом'якшує обмежувальні заходи. Так, з 1 червня на півострові відновили роботу літні майданчики кафе і ресторанів. З 15 червня в окупованому Криму почалося поетапне відновлення роботи об'єктів санаторно-курортного комплексу.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

09:49
video Звертаємо увагу на порушення прав людини щодо кримських татар — МЗС Туреччини: ZAMAN
Туреччина не визнає тимчасової окупації Криму Росією та звертає увагу на порушення прав людини щодо кримських татар.
09:17
video Окупанти схопили трьох українців — закидають шпигунство на користь України та підготовку терактів: ZAMAN
Окупаційні співробітники ФСБ схопили трьох українців, яким закидають шпигунство на користь України та підготовку терактів.
09:01
video Поширення COVID-19 — у МОЗ рекомендують перевіряти ковід-документи на гірськолижних курортах: ZAMAN
Понад 13 з половиною тисяч нових випадків COVID-19 виявили на материковій частині України. Одужали при цьому на 10 тисяч більше українців. А ще 525 людей не змогли подолати хворобу.
08:51
video «Зеленського геть! Ні капітуляції!» — у центрі Києва відбувся протест: ZAMAN
Кілька тисяч протестувальників зібралися на Майдані Незалежності у Києві, аби оголосити свої вимоги до влади.
08:28
video За допомогу родинам політв’язнів — правозахисниця Муміне Салієва отримала нагороду: ZAMAN
Волонтерською премією Євромайдан-СОС, у Києві було нагороджено дружину кримськотатарського бранця Сейрана Салієва та правозахисницю Муміне Салієву.
08:12
video Навчання біля адмінмежі з окупованим Кримом — українські артилеристи тренувалися відбивати ворожу атаку: ZAMAN
Українські артилеристи тренувалися вчасно відбивати ворожу атаку з морського узбережжя.
07:42
video Суворіший прикордонний контроль — обмеження для мандрівників через новий штам коронавірусу: ZAMAN
Через поширення світом нового штаму коронавірусу «Омікрон» країни Америки, Європи та Азії повертають суворіший прикордонний контроль та правила для повітряних мандрівників.