Окупанти у Криму скасували обов'язкову обсервацію
В окупованому Криму відсьогодні, 15 липня, скасували обов'язкову обсервацію для громадян, які в'їжджають на півострів з території материкової України.
Про це стало відомо після того, як «очільниця» окупаційного «Росспоживнагляду» Анна Попова підписала відповідний указ.
Так, відсьогодні, при перетині адмінкордону, громадяни України мають проінформувати співробітників окупаційного «Росспоживнагляду» про те, що вони не хворіють на COVID-19 або перехворіли раніше. Для цього існує три варіанти підтвердження негативних результатів на коронавірус:
— не раніше ніж за три дні до приїзду в окупований Крим зробити тест ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) в Україні і надати відповідний медичний документ з результатами російською або англійською мовою;
— якщо вже хворіли на коронавірус, зробити тест на антитіла імуноглобуліну G (IgG) в Україні і надати відповідний медичний документ російською або англійською мовою, з результатами, які підтверджують виявлення антитіл;
— зробити тест ПЛР на території окупованого Криму протягом трьох днів за власні кошти.
Зазначимо, що до сьогоднішнього дня всі громадяни, які прибували на територію Кримського півострова через пункти пропуску в'їзду-виїзду «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка», мали відбувати 14-денний карантин у обсерваторах.
Як повідомляв ATR.ua, з 14 червня усі КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом після майже трьох місяців вимушеної перерви на карантин відновили свою роботу у повному обсязі. Також Україна змінила порядок самоізоляції та обсервації при перетині адмінмежі з Кримом. Так, за рішенням Кабміну, припинення самоізоляції та обсервації передбачено для осіб у разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який отримано після перетину КПВВ.
Нагадаємо, що громадська ініціатива «КримSOS» раніше попросила міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу відреагувати на незаконне обмеження Росією права мешканців окупованого півострова на вільний перетин тимчасової адміністративної межі з Кримом.