newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Окупанти у Криму обмежили подачу питної води

24 августа 2020, 09:15
403

У Сімферопольському і Бахчисарайському районах анексованого Росією Криму обмежили подачу питної води.

ФОТО: 24tv.ua

ФОТО: 24tv.ua

Про це з посиланням на місцеву «владу» у Криму повідомляють росЗМІ.

«Перший етап обмежень водопостачання починають з опівночі понеділка (24 серпня — ред.) у Криму. Графіки подачі води вводяться у Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів у зв’язку з обмілінням трьох постачаючих водосховищ: Аянського, Партизанського і Сімферопольського — їхнє наповнення становить від 19 до 51%», — йдеться у повідомленні.

За словами «глави» окупаційної «адміністрації» Сімферополя Олени Проценко, передбачається перехід на графік подачі питної води в ранкові та вечірні години.

«Перший етап: у ніч з 23 на 24 серпня добовий відбір води знизиться до 140 тис. куб. м. Гаряче водопостачання буде припинено. Другий етап: з 31 серпня по 7 вересня відбір води зменшиться до 120 тис. куб. м на добу. Буде введена подача води за графіком. Третій етап настане 7 вересня. Подача води знизиться до 100 тис. куб. м на добу і буде здійснюватися по годинах — вранці і ввечері», — повідомила «чиновниця».

Зазначається, що кримчанам мають організувати підвезення води автоцистернами у житлові райони.

Водночас окупанти повідомляють, що обмеження водопостачання у Сімферополі і ряді населених пунктів Сімферопольського і Бахчисарайського районів можуть тривати до весни 2021 року, якщо не буде продуктивних опадів восени і взимку.

Раніше повідомлялося, що російські військовослужбовці, які прибули в окупований Крим спеціально задля об’єднання двох водосховищ, почали прокладати трубопровод між Тайганським та Сімферопольським водосховищами.

За даними ATR.ua, раніше у Києві запевнили, що питання відновлення постачання Україною води через Північно-Кримський канал в окупований Крим не стоїть на порядку денному. Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що питання подачі води в окупований Росією Крим для президента Росії Володимира Путіна може стати приводом для розширення агресії.

Зазначимо, що Північно-Кримський канал був побудований у 1963 році. До окупації Криму Росією півострів отримував звідти близько 85% прісної води. З травня 2014 року подача води Північно-Кримським каналом перекрита владою України.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

18:09
video Омбудсмен з прав людини в РФ майже пів року ігнорує запит української колеги щодо відвідання незаконно утримуваних громадян України
Майже пів року омбудсмен РФ Тетяна Москалькова не відповідає на запит омбудсмена Людмили Денісової щодо можливості відвідання незаконно утримуваних громадян України на території РФ та тимчасово окупованого Криму.
#омбудсмен_РФ#Людмила_Денісова#відвідання_незаконно_утримуваних_громадян
18:04
video За роки окупації вивчення української мови скоротилося у 50 разів, кримськотатарською навчаються лише 3% школярів: омбудсмен про порушення РФ права на освіту рідною мовою
Зокрема, за словами омбудсмена, окупанти порушують право на освіту рідною мовою, закріплене статтею 8 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.
#омбудсмен#освіта_рідною_мовою#окупанти_у_Криму
11:40
video Припинення фінансування джерела правди про репресії в окупованому РФ Криму неприпустиме — Джелял про держпідтримку ATR на конференції МЗС: ZAMAN
За участі міністрів закордонних справ України, Литви, Латвії та заступника міністра закордонних справ Туреччини громадські активісти, правозахисники та представники корінного кримськотатарського народу обговорили репресії в окупованому Криму та ситуацію з телеканалом ATR .
#Джелял#блокування_фінансування_ATR#конференція_МЗС
10:36
Всесвітній конгрес кримських татар — все про підготовку до наступного з’їзду у телемарафоні #SaveATR
У серпні 2015 року за підтримки Туреччині в Анкарі пройшов ІІ Курултай (з'їзд) Всесвітнього конгресу кримських татар. Його головними темами стали незаконна анексія та порушення окупантами прав кримських татар.
#Рефат_Чубаров#зустріч_Конгресу_кримських_татар#підготовка_до_з'їзду
09:34
Заходи вшанування пам’яті Номана Челебіджіхана у Туреччині: телемарафон #SaveATR
Через пандемію коронавіруса у Туреччині заборонено відвідання публічних заходів, однак були підготовлені онлайн-програми на різних платформах.
#Туреччина#Зафер_Каратай#заходи_до_дня_пам'яті_Челебіджіхана
09:30
У Джанкойському районі окупованого РФ Криму вшанували пам’ять Номана Челебіджіхана: телемарафон #SaveATR
У селі Завіт-Ленінський Джанкойського району неподалік від місця, де колись знаходилося рідне село Номана Челебіджихана Біюк-Сунак, у 2019 році було встановлено пам’ятник.
#день_пам'яті_Номана_Челебіджіхана#Джанкойський_район#пам'ятник