newsshowslive
Вступить в семью ATR

МИД проинформировал международный суд в Гааге об агрессии РФ в Керченском проливе

28 ноября 2018, 21:40
2383

МИД Украины проинформировал Международный арбитражный суд в Гааге об акте военной агрессии РФ в Керченском проливе 25 ноября.

Об этом сегодня сообщила пресс-служба МИД.

«27 ноября Министерство иностранных дел проинформировало арбитражный трибунал, который рассматривает спор между Украиной и РФ относительно нарушения Россией Конвенции ООН по морскому праву в Черном море, Азовском море и Керченском проливе, о последних действия Российской Федерации, которые значительно ухудшили спор между сторонами», — говорится в сообщении.

Так, в МИД заявили, что обстрел и захват украинских кораблей свидетельствуют о «сознательной и целенаправленной эскалации со стороны России». Министерство обратилось в международный суд, чтобы «обжаловать поведение РФ с применением все существующих правовых способов».

В МИД также напомнили, что РФ на протяжении длительного времени препятствует свободе судоходства в Азовском море.

Ранее министерство направило РФ ноту протеста в связи с захватом украинских кораблей и моряков в Керченском проливе.

Напомним, 28 ноября в Крыму завершились «суды» над украинскими военными, захваченными в плен в Керченском проливе 25 ноября. 21 из 24 моряков арестовали до 25 января. В отношении еще троих украинцев, которые были ранены в ходе атаки, суд в Керчи также избрал меру пресечения в виде ареста в СИЗО сроком до 25 января.

Напомним, 25 ноября три корабля Военно-Морских сил Вооруженных сил Украины были захвачены российскими военными в районе Керченского пролива. В ходе атаки РФ были захвачены 24 военнопленных.

Украина расценивает действия РФ в районе Керченского пролива как акт военной агрессии, и в связи с этим на 30 суток ввела военное положение в 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

10:56
video У МЗС запевняють про отримання підтримки від інших держав щодо участі у саміті Кримської платформи: ZAMAN
Міністр закордонних справ України відмовився коментувати інформацію щодо країн, які вже погодилися брати участь у саміті Кримської платформи.
#Кулеба#МЗС#Кримська_платформа#підтримка_держав
10:03
video Місія ОБСЄ посилила присутність на Херсонщині через окупований Крим
Останнім часом ОБСЄ посилила свою присутність у Херсонському регіоні для того, щоб відстежувати події, які відбуваються в окупованому Криму. Представники місії також розмовляли з людьми, які проживають у Криму, Херсоні, Києві та Львові.
#ОБСЄ#окупація_Криму#присутність_на_Херсонщині#моніторинг
09:45
В окупованому Криму від COVID-19 померли ще дев’ять осіб
В окупованому Криму повідомляють про смерть дев’яти пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19. Загалом на півострові, за даними окупантів, померли 1020 пацієнтів з COVID-19 (691 — у Криму, 329 — у Севастополі).
#Крим#епідемія#смерті#розповсюдження_COVID-19
09:34
Активісти КримSOS презентували звіт про умови утримання кримських політв'язнів
Громадська організація КримSOS презентувала результати дослідження щодо умов утримання 119 політичних в'язнів Криму. За їхньою інформацією, за період окупації Криму Росією 139 осіб були піддані кримінальному переслідуванню за політичними мотивами.
#політв'язні#умови_утримання#КримSOS#звіт
09:07
video Це була криза ідеологічної парадигми — 31 рік подіям кривавого січня в Азербайджані: ZAMAN
Колони танків чавлять все на своєму шляху. Під гусеницями гинуть мирні люди, а військові розстрілюють навколишні будинки, машини швидкої та добивають поранених. Тоді, 19–20 січня 1990 року в Баку загинуло щонайменше 130 цивільних, ще понад 600 були поранені. Ті події пізніше назвали кривавим січнем.
#Азербайджан#кривавий_січень#масові_протести#радянська_влада
08:45
COVID-19 у Криму: 251 випадок за добу
В окупованому Криму за останню добу виявили 251 новий випадок захворювання на коронавірус. Загальна кількість хворих на півострові, за офіційними даними окупантів, досягла 38 721 особи (30 205 — у Криму, 8516 — у Севастополі).
#Крим#коронавірус#епідемія#хворі
08:37
video Поліція в РФ затримала учасників пікету на підтримку засуджених і заарештованих кримських татар: ZAMAN
У місті Муріно Ленінградської області Росії поліція затримала учасників руху «Стратегія-18». Учора ввечері вони вийшли на поодинокі пікети на підтримку засуджених та заарештованих кримських татар.
#політвʼязні#«Стратегія-18»#пікети_у_Росії