newsshowslive
Вступить в семью ATR
Сейчас в эфире
02:20
Нічний ефір

Омбудсмен РФ посетила украинских моряков в СИЗО

13 февраля 2019, 07:32
543

Уполномоченный по правам человека в Российской Федерации Татьяна Москалькова посетила в СИЗО «Лефортово» (Москва, РФ) раненых украинских военнопленных Андрея Эйдера, Василия Сороку и Андрея Артеменко.

Фото: ТАСС

Фото: ТАСС

Об этом говорится на сайте российского омбудсмена.

Москалькова утверждает, что украинские моряки обеспечены полноценным питанием, теплой одеждой и содержатся «в чистых, теплых камерах площадью 8 метров по двое с другими заключенными».

«Заключенные находятся под постоянным медицинским наблюдением, в полном объеме обеспечены необходимыми лекарственными препаратами», — говорится в сообщении.

Накануне украинский омбудсмен Людмила Денисова сообщила, что несмотря на заявление РФ об удовлетворительном состоянии здоровья раненых украинских военнопленных, российская сторона до сих пор не предоставила никаких медицинских справок, доказывающих их утверждения.

Напомним, Московский городской суд отклонил апелляционные жалобы на продление ареста в отношении 8 из 24 моряков. Они останутся в СИЗО до конца апреля текущего года. Рассмотрение апелляционных жалоб по остальным морякам назначены на 13 февраля.

Как известно, ранее Лефортовский суд в Москве продлил арест 24 украинским военнопленным морякам.

Украинские моряки на суде в Москве назвали себя военнопленными и отказались давать показания. Тем не менее, суд в Москве отказался изменить подсудность «дела» украинских моряков на военный суд.

Напомним, 25 ноября три корабля Военно-Морских сил Вооруженных сил Украины были захвачены российскими военными в районе Керченского пролива. В ходе атаки РФ были захвачены 24 военнопленных. Все они были арестованы в Крыму и затем незаконно вывезены на территорию России. 21 моряка поместили в московское СИЗО «Лефортово», троих раненных — в медчасть СИЗО «Матросская тишина».

Троих раненных военнопленных Андрея Артеменко, Андрея Эйдера и Василия Сороку 26 января перевели из медсанчасти СИЗО «Матросская тишина» в СИЗО «Лефортово».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

08:00
video Треба було залишатися до кінця під стінами ВР Криму — 100% такого захвату б не було: Щекун у телемарафоні #saveATR
Якщо б демонстранти залишилися під стінами ВР Криму, то була би можливість не допустити захоплення кримського парламенту.
#день_спротиву_окупації#Андрій_Щекун#парламент_Криму
07:56
video «Старий Крим» у Києві — кримськотатарський активіст Білялов про виїзд під страхом арешту та проєкт, що об’єднує тих, хто вимушено переїхав з півострову у програмі «Taqdir yolları»
Алімдар Білялов — житель Старого Криму, який під страхом арешту та переслідування російських силовиків через свою активність, попрощався з родичами та друзями і переїхав з родиною до Києва. У Криму Алімдар займався підтримкою сімей політв'язнів. Природно, така активність не залишилася без уваги окупантів. У 2017 році в його будинку провели обшук.
#Taqdir_yolları#Алімдар_Білялов#Eski_Qırım
07:47
video «День кримськотатарського спротиву окупації РФ» — вірно і об’єктивно: Омельченко у телемарафоні #saveATR
Генерал-лейтенант Григорій Омельченко вважає, що вірна назва до «Дня кримського спротиву російській окупації» буде «День кримськотатарського спротиву російській окупації».
#Григорій_Омельченко#день_кримськотатарського_спротиву#захоплення_парламенту_Криму
07:43
video Для повернення кримських татар з Туреччини необхідна інформаційна пропаганда з боку активістів національного руху — Юксель у телемарафоні #saveATR
Російська Федерація продовжує проводити політику штучного заселення Криму. Витісняючи населення, яке вона вважає нелояльним — в першу чергу, кримських татар, які залишаються вірними Україні, вона водночас поповнює населення росіянами.
#Ісмет_Юксель#кримські_татари_у_Туреччині#штучне_заселення_Криму_росіянами
26 февраля
18:57
video КРЦ представляє фільм про боротьбу кримськотатарського народу за право жити на своїй Батьківщині
У п'ятницю, 26 лютого, до сьомої річниці окупації Криму, Кримськотатарський Ресурсний Центр представляє короткий фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», який розповідає про події 2014 року, про репресії щодо представників корінного кримськотатарського народу, а також про порушення прав людини на півострові.
#прем'єра#КРЦ#боротьба_кримськотатарського_народу
15:43
video «15 викрадених життів» — виставка про жертви насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму: телемарафон #SaveATR
25 лютого у Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму «15 викрадених життів».
#КримSOS#виставка#жертви_насильницьких_зникнень_у_Криму
15:37
video Пастка для всієї Європи — Зеленський обговорив з президентом Польщі енергетичну безпеку у Європі та «Північний потік-2»
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою і повідомив його про небезпечність «Північного потоку-2». Окрему увагу було приділено проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
#«Північний_потік-2»#Володимир_Зеленський#Анджей_Дуда
26 февраля