Аксьонов ініціює кримінальне переслідування через «водну блокаду» Криму
Окупаційний «голова» Криму Сергій Аксьонов заявив про необхідність порушення «кримінальних справ» проти організаторів «водної блокади» Криму.
Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
«Перекривши Північно-Кримський канал, по якому понад два мільйони жителів півострова отримували більше ніж 80 відсотків прісної води, Київ скоїв злочин. Це можна розцінювати як екоцид, як державний тероризм і спробу створити в регіоні масштабну гуманітарну катастрофу. І вже точно як грубе порушення основоположних прав людини. Вважаю, що в Росії проти організаторів водної блокади мають бути порушені кримінальні справи. А там і до міжнародного трибуналу справа дійде», — заявив він.
«Голова» Криму вважає, що влада України таким чином «порушує права людини» відносно мешканців півострова.
«Повністю поділяю оцінку, яку МЗС Росії дало водній блокаді Криму з боку України: це спроба Києва покарати кримчан за вільний вибір і порушення українською владою міжнародних правозахисних документів, учасником яких є ця країна», — додав Аксьонов.
Нагадаємо, лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що Україна може розглянути питання відновлення постачання води в анексований Крим тільки за однієї умови — якщо Росія визнає півострів тимчасово окупованою територією України.
Раніше стало відомо, що у Сімферопольському і Бахчисарайському районах анексованого Росією Криму через обміління водосховищ окупанти обмежили подачу питної води. Зокрема, що з 7 вересня кримська влада» запровадила третій і найжорсткіший етап обмежень подачі питної води. Окупаційні «чиновники» у Криму заявили, що посуха перевершила їхні очікування, вони сподівалися, що «дотягнуть» до осінніх опадів.
За даними ATR.ua, раніше у Києві запевнили, що питання відновлення постачання Україною води через Північно-Кримський канал в окупований Крим не стоїть на порядку денному. Очільник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що питання подачі води в окупований Росією Крим для президента Росії Володимира Путіна може стати приводом для розширення агресії.
Як відомо, Північно-Кримський канал був побудований у 1963 році. До окупації Криму Росією півострів отримував звідти близько 85% прісної води. З травня 2014 року подача води Північно-Кримським каналом перекрита владою України.